Łagowski Park Krajobrazowy Jezioro Trześniowskie

Łagowski Park Krajobrazowy

(4.8 głosów: 12)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Łagowski Park Krajobrazowy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi Lubuskiej, leżące nad jeziorami niedaleko Łagowa, na zachód od Międzyrzecza. Park powstał w 1985 roku, a na jego terenie wydzielono dodatkowo 3 rezerwaty przyrody - Buczyna Łagowska (ochrona lasów bukowych), Nad jeziorem Trześniowskim (ochrona pięknego krajobrazu rynny polodowcowej) i Pawski Ług (ochrona torfowisk).

Jeziora w ŁPK

Sporą powierzchnię Łagowskiego Parku Krajobrazowego zajmują jeziora, jest ich tutaj aż 8 - Jezioro Trześniowskie (Ciecz), Łagowskie, Buszno, Buszenko, Czarne, Bobrze oraz Malcz północny i południowy.

Łagowski Park Krajobrazowy
Łagowski Park Krajobrazowy


Najbardziej znane i odznaczające się bardzo dużą czystością są dwa główne jeziora w parku - Jezioro Trześniowskie zwane również Ciecz oraz Jezioro Łagowskie. Przy tych jeziorach istnieje wiele ośrodków wczasowych, a na jeziorach kwitnie turystyka wodna (kajaki, rowerki wodne, żaglówki).

Na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego istnieje też wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które pozwolą docenić wszystkie walory i atrakcje tego malowniczego zakątka Polski.
Łagowski Park Krajobrazowy
ul. Toporowska, ul. Sulęcińska i inne

Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie

Łagów noclegi

Łagów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Łagowski Park Krajobrazowy
Łagowski Park Krajobrazowy, Roman Świątkowski
Łagowski Park Krajobrazowy, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski
Łagów
Normalna
jeziora parki krajobrazowe
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022