Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Łagowski Park Krajobrazowy Jezioro Trześniowskie

Łagowski Park Krajobrazowy

(4.8 głosów: 15)

Łagowski Park Krajobrazowy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi Lubuskiej, leżące nad jeziorami niedaleko Łagowa, na zachód od Międzyrzecza. Park powstał w 1985 roku, a na jego terenie wydzielono dodatkowo 3 rezerwaty przyrody - Buczyna Łagowska (ochrona lasów bukowych), Nad jeziorem Trześniowskim (ochrona pięknego krajobrazu rynny polodowcowej) i Pawski Ług (ochrona torfowisk).Jeziora w ŁPK

Sporą powierzchnię Łagowskiego Parku Krajobrazowego zajmują jeziora, jest ich tutaj aż 8 - Jezioro Trześniowskie (Ciecz), Łagowskie, Buszno, Buszenko, Czarne, Bobrze oraz Malcz północny i południowy.

Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie

Najbardziej znane i odznaczające się bardzo dużą czystością są dwa główne jeziora w parku - Jezioro Trześniowskie zwane również Ciecz oraz Jezioro Łagowskie. Przy tych jeziorach istnieje wiele ośrodków wczasowych, a na jeziorach kwitnie turystyka wodna (kajaki, rowerki wodne, żaglówki).Na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego istnieje też wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które pozwolą docenić wszystkie walory i atrakcje tego malowniczego zakątka Polski.
Łagowski Park Krajobrazowy
ul. Toporowska, ul. Sulęcińska i inne

Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Łagowski Park Krajobrazowy
Łagowski Park Krajobrazowy, Roman Świątkowski
Łagowski Park Krajobrazowy, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski

Łagów noclegi

Łagów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łagów
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
jeziora parki krajobrazowe
52°21'32N, 15°17'33E
13 lipiec 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację