Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Łagowski Park Krajobrazowy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi Lubuskiej, leżące nad jeziorami niedaleko Łagowa, na zachód od Międzyrzecza. Park powstał w 1985 roku, a na jego terenie wydzielono dodatkowo 3 rezerwaty przyrody - Buczyna Łagowska (ochrona lasów bukowych), Nad jeziorem Trześniowskim (ochrona pięknego krajobrazu rynny polodowcowej) i Pawski Ług (ochrona torfowisk).Jeziora w ŁPK

Sporą powierzchnię Łagowskiego Parku Krajobrazowego zajmują jeziora, jest ich tutaj aż 8 - Jezioro Trześniowskie (Ciecz), Łagowskie, Buszno, Buszenko, Czarne, Bobrze oraz Malcz północny i południowy.

Łagowski Park Krajobrazowy
Łagowski Park Krajobrazowy

Najbardziej znane i odznaczające się bardzo dużą czystością są dwa główne jeziora w parku - Jezioro Trześniowskie zwane również Ciecz oraz Jezioro Łagowskie. Przy tych jeziorach istnieje wiele ośrodków wczasowych, a na jeziorach kwitnie turystyka wodna (kajaki, rowerki wodne, żaglówki).

Na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego istnieje też wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które pozwolą docenić wszystkie walory i atrakcje tego malowniczego zakątka Polski.
Łagowski Park Krajobrazowy
ul. Toporowska, ul. Sulęcińska i inne

Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie


Jezioro Trześniowskie Łagowski Park Krajobrazowy Łagowski Park Krajobrazowy Łagowski Park Krajobrazowy

Łagów noclegi

Łagów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020