Łagowski Park Krajobrazowy Jezioro Trześniowskie

Łagowski Park Krajobrazowy

(4.8 głosów: 12)

Łagowski Park Krajobrazowy to jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi Lubuskiej, leżące nad jeziorami niedaleko Łagowa, na zachód od Międzyrzecza. Park powstał w 1985 roku, a na jego terenie wydzielono dodatkowo 3 rezerwaty przyrody - Buczyna Łagowska (ochrona lasów bukowych), Nad jeziorem Trześniowskim (ochrona pięknego krajobrazu rynny polodowcowej) i Pawski Ług (ochrona torfowisk).Jeziora w ŁPK

Sporą powierzchnię Łagowskiego Parku Krajobrazowego zajmują jeziora, jest ich tutaj aż 8 - Jezioro Trześniowskie (Ciecz), Łagowskie, Buszno, Buszenko, Czarne, Bobrze oraz Malcz północny i południowy.

Łagowski Park Krajobrazowy
Łagowski Park Krajobrazowy

Najbardziej znane i odznaczające się bardzo dużą czystością są dwa główne jeziora w parku - Jezioro Trześniowskie zwane również Ciecz oraz Jezioro Łagowskie. Przy tych jeziorach istnieje wiele ośrodków wczasowych, a na jeziorach kwitnie turystyka wodna (kajaki, rowerki wodne, żaglówki).Na terenie Łagowskiego Parku Krajobrazowego istnieje też wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które pozwolą docenić wszystkie walory i atrakcje tego malowniczego zakątka Polski.
Łagowski Park Krajobrazowy
ul. Toporowska, ul. Sulęcińska i inne

Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Jezioro Trześniowskie
Łagowski Park Krajobrazowy
Łagowski Park Krajobrazowy, Roman Świątkowski
Łagowski Park Krajobrazowy, Roman Świątkowski
, Roman Świątkowski

Łagów noclegi

Łagów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Łagów
Parki Narodowe i rezerwaty
Normalna
jeziora parki krajobrazowe
52°21'32N, 15°17'33E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021