Kwatery Dowództwa w Mamerkach, Danusia

Kwatery Dowództwa w Mamerkach

(4.5 głosów: 44)

W Mamerkach na Mazurach,  przy drodze Radzieje – Węgorzewo, 18 km od kwatery głównej Hitlera - Wilczego Szańca, wybudowano betonowe kwatery Naczelnego Dowództwa Sił Lądowych.Teren kwatery to 3 strefy: Fritz, Quelle i Brigitten Stadt. Bunkry na tym terenie są praktycznie niezniszczone, a jest ich ponad 20! Co ciekawe, to tutaj przygotowywano zamach na Hitlera.

Mamerki, Danusia
Mamerki, Danusia

Kwatery w Mamerkach to największy w Europie kompleks niezniszczonych bunkrów z okresu II wojny światowej, niektóre schrony tutaj sięgają 9 metrów wysokości, co sprawia, że są unikatowymi zabytkami fortyfikacji II wojny światowej na skalę całego globu.Zwiedzanie bunkrów w Mamerkach

Ciekawostką jest możliwość zwiedzania kwatery dowództwa w całości, od wewnątrz, z wykorzystaniem silnych latarek, które otrzymujemy przy wejściu, razem z biletem. Jest tu także wieża widokowa z pięknym widokiem na Jezioro Mamry.

Kwatery Dowództwa w Mamerkach, Danusia
Kwatery dowództwa w Mamerkach, Danusia
Kwatery Dowództwa w Mamerkach, Danusia

Kwatery Naczelnego Dowództwa Sił Lądowych
Mamerki nad Jeziorem Mamry
Godziny zwiedzania: IV-X 10.00-18.00, zimą po rezerwacjiMamerki muzeum, mamerki

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
54°11'8N, 21°38'41E
21 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

aro72gr
23 wrzesień 2020 23:30
ciekawe miejsce dużo atrakcji dla lubiących historię
Mardra81
21 lipiec 2020 15:23
Miejsce o wiele ciekawsze niż "wilczy szaniec" Warto zwiedzić te miejsce,
paweł rosiński
02 lipiec 2014 05:30

miejsce o wiele ciekawsze niż osławiony "Wilczy Szaniec".

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację