Kwatery Dowództwa w Mamerkach, Danusia

Kwatery Dowództwa w Mamerkach

(4.5 głosów: 45)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

W Mamerkach na Mazurach,  przy drodze Radzieje – Węgorzewo, 18 km od kwatery głównej Hitlera - Wilczego Szańca, wybudowano betonowe kwatery Naczelnego Dowództwa Sił Lądowych.

Teren kwatery to 3 strefy: Fritz, Quelle i Brigitten Stadt. Bunkry na tym terenie są praktycznie niezniszczone, a jest ich ponad 20! Co ciekawe, to tutaj przygotowywano zamach na Hitlera.

Bunkry Mamerki, Danusia
Bunkry Mamerki, Danusia


Kwatery w Mamerkach to największy w Europie kompleks niezniszczonych bunkrów z okresu II wojny światowej, niektóre schrony tutaj sięgają 9 metrów wysokości, co sprawia, że są unikatowymi zabytkami fortyfikacji II wojny światowej na skalę całego globu.

Zwiedzanie bunkrów w Mamerkach

Ciekawostką jest możliwość zwiedzania kwatery dowództwa w całości, od wewnątrz, z wykorzystaniem silnych latarek, które otrzymujemy przy wejściu, razem z biletem. Jest tu także wieża widokowa z pięknym widokiem na Jezioro Mamry.

Mamerki, Danusia
Mamerki, Danusia

Kwatery Naczelnego Dowództwa Sił Lądowych
Mamerki nad Jeziorem Mamry
Godziny zwiedzania: IV-X 10.00-18.00, zimą po rezerwacji

Mazury noclegi

Mazury to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Kwatery Dowództwa w Mamerkach, Danusia
Kwatery dowództwa w Mamerkach, Danusia
Kwatery Dowództwa w Mamerkach, Danusia
Mamerki muzeum, mamerki
Mazury
Normalna
bunkry ciekawe budowle
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

aro72gr
ciekawe miejsce dużo atrakcji dla lubiących historię
Mardra81
Miejsce o wiele ciekawsze niż "wilczy szaniec" Warto zwiedzić te miejsce,
paweł rosiński

miejsce o wiele ciekawsze niż osławiony "Wilczy Szaniec".

Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022