Zabytkowa Kuźnia w Istebnej to jedna z ciekawostek Beskidzkiej Trójwsi. Jan Juroszek w domu nr 894 prowadzi kuźnię, którą udostępnia turystom. To pasjonat, który chętnie opowiada o swej pracy i rzemiośle. Można tu nie tylko zobaczyć z bliska pracę kowala - artysty, lecz posłuchać gawęd i ciekawostek z regionu.W kuźni w Istebnej można obejrzeć nie tylko gotowe już wyroby, jak elementy bram i ogrodzeń, balustrady, zamki i zawiasy, żyrandole czy ozdobne kinkiety. Można też obejrzeć piec kowalski, z którego paleniska bucha ogień.

Można też spróbować utrzymać w rękach młot kowalski. Jest on bardzo, bardzo ciężki. Jeśli ktoś jest zainteresowany, może też zakupić jakieś wyroby, najczęściej są to podkowy rożnej wielkości na pamiątkę, bo przecież każdy wie, że przynoszą one szczęcie.

Do kuźni wstęp jest gratis, nie ma konkretnych godzin zwiedzania.Kuźnia Jana Juroszka
Istebna 894
tel. 509 830 730
beskidy.slaskie.travel

Istebna noclegi

Istebna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145587 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021