Kuźnia w Istebnej, mokunka

Kuźnia w Istebnej

(4 głosów: 5)

Zabytkowa Kuźnia w Istebnej to jedna z ciekawostek Beskidzkiej Trójwsi. Jan Juroszek w domu nr 894 prowadzi kuźnię, którą udostępnia turystom. To pasjonat, który chętnie opowiada o swej pracy i rzemiośle. Można tu nie tylko zobaczyć z bliska pracę kowala - artysty, lecz posłuchać gawęd i ciekawostek z regionu.W kuźni w Istebnej można obejrzeć nie tylko gotowe już wyroby, jak elementy bram i ogrodzeń, balustrady, zamki i zawiasy, żyrandole czy ozdobne kinkiety. Można też obejrzeć piec kowalski, z którego paleniska bucha ogień.

Można też spróbować utrzymać w rękach młot kowalski. Jest on bardzo, bardzo ciężki. Jeśli ktoś jest zainteresowany, może też zakupić jakieś wyroby, najczęściej są to podkowy rożnej wielkości na pamiątkę, bo przecież każdy wie, że przynoszą one szczęcie.Do kuźni wstęp jest gratis, nie ma konkretnych godzin zwiedzania.

Kuźnia Jana Juroszka
Istebna 894
tel. 509 830 730
beskidy.slaskie.travelIstebna noclegi

Istebna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Istebna
Inne budowle
Normalna
kuźnie
49°33'45N, 18°53'32E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021