Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Krzyż na Kopcu Szwedzkim w Przecławiu

Krzyż na Kopcu Szwedzkim w Przecławiu

Obok kościółka Św. Bernardyna w Przecławiu, w 1912 roku, z inicjatywy ówczesnego burmistrza Przecławia, postawiono pamiątkowy krzyż.Wznosi się on na tzw. Kopcu Szwedzkim, z którym wiąże się legenda. W czasie wojen szwedzkich mieszkańcy Przecławia urządzali w okolicznych lasach zasadzki na wroga. W odwecie Szwedzi spalili Przecław i pobliski Rzochów.

Na szczęście mieszczanie schronili się w podziemnym korytarzu, który prowadził od kaplicy świętego Bernardyna aż do zamku. Nie na wiele się to zdało, bowiem gdy Szwedzi opuszczali już miasteczko, usłyszeli dochodzący spod ziemi płacz dziecka. Wszyscy ukryci zostali zamordowani. Dopiero po latach na kopcu ustawiono krzyż upamiętniający to tragiczne zdarzenie.

Krzyż
ul. Krzywa, PrzecławPrzecław noclegi

Przecław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Monika Dwa Brzegi Krajtroter 2405 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136669 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020