Krzesanica widziana z Małołączniaka, Maciej A

Krzesanica w Tatrach

(4.8 głosów: 22)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Krzesanica to najwyższy szczyt Czerwonych Wierchów w Tatrach, wznosi się na wysokość 2122 m n.p.m. Pierwsze odnotowane wejście na ten szczyt miało miejsce w 1908 roku.

Dojście na Krzesanicę

Dojść tu można m.in. z Doliny Małej Łąki, Doliny Miętusiej, Granią z Kasprowego Wierchu lub przez Dolinę Tomanową.

Krzesanica widziana z szlaku przez Staników Żleb, Maciej A
Krzesanica widziana z szlaku przez Staników Żleb, Maciej A


Widok z Krzesanicy

Niezwykle klimatyczny szczyt, gdy jest zamglony, możemy poczuć się tu jak na starodawnym cmentarzu z racji zwyczaju ustawiania małych wieżyczek z kamieni na szczycie. W słoneczny dzień ukazuje się nam widok na Dolinę Miętusią i Dolinę Cichą, możemy również podziwiać pozostałe Czerwone Wierchy – Małołączniaka, Ciemniaka jak również wiele innych szczytów.

Zakopane noclegi

Zakopane to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Widok z Krzesanicy w kierunku Tatr Wysokich, Maciej A
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

szlozi@wp.pl
Ciekawie z ląd ta kamienne.
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022