Krypta Mistrzów Zakonnych w Kwidzynie

Krypta Mistrzów Zakonnych w Kwidzynie

W zamkowej katedrze Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie można oglądać zachowane groby trzech Wielkich Mistrzów Zakonnych: Wernera von Orseln (1330 rok), Ludolfa Königa (1348 rok) i Henryka von Plauen (1429 rok). Prawdopodobnie zostali tu, a nie w Malborku pochowani z uwagi na swoją niepopularność w zakonnych kręgach spowodowaną np. wyjątkową brutalnością czy chorobą psychiczną.Groby Mistrzów Zakonnych odkryto w 2007 roku, podczas poszukiwań miejsca pochówku mistyczki błogosławionej Doroty z Mątowów Wielkich. W stylizowanych trumnach leżą manekiny w replikach strojów, w jakich zostali pochowani Wielcy Mistrzowie. W skrzynkach obok umieszczono ich szczątki. Krypta jest udostępniona zwiedzającym od 2010 roku.

Krypta Mistrzów Zakonnych - katedra Św. Jana
ul. Kateralna, Kwidzyn

Kwidzyn noclegi

Kwidzyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1149020 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021