Krypta Mistrzów Zakonnych w Kwidzynie, Danusia

Krypta Mistrzów Zakonnych w Kwidzynie

W zamkowej katedrze Św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie można oglądać zachowane groby trzech Wielkich Mistrzów Zakonnych: Wernera von Orseln (1330 rok), Ludolfa Königa (1348 rok) i Henryka von Plauen (1429 rok). Prawdopodobnie zostali tu, a nie w Malborku pochowani z uwagi na swoją niepopularność w zakonnych kręgach spowodowaną np. wyjątkową brutalnością czy chorobą psychiczną.Groby Mistrzów Zakonnych odkryto w 2007 roku, podczas poszukiwań miejsca pochówku mistyczki błogosławionej Doroty z Mątowów Wielkich. W stylizowanych trumnach leżą manekiny w replikach strojów, w jakich zostali pochowani Wielcy Mistrzowie. W skrzynkach obok umieszczono ich szczątki. Krypta jest udostępniona zwiedzającym od 2010 roku.

Krypta Mistrzów Zakonnych - katedra Św. Jana
ul. Kateralna, KwidzynKwidzyn noclegi

Kwidzyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Kwidzyn
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
krypty
53°44'9N, 18°55'18E
02 listopad 2016
28 styczeń 2020

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację