Krotoszanka w Krotoszynie

Anna Piernikarczyk
Dodano: 2015-11-26 , Zaktualizowano: 2020-01-28

Krotoszanka to piękny, drewniany dom podcieniowy w Krotoszynie, pochodzący z XVIII wieku (niektóre źródła podają, że z XVII stulecia). Uchodzi za najstarszy drewniany dom w tym mieście. Utrzymany jest w dobrym stanie i prezentuje się bardzo ładnie. Krotoszanka stanowiła pierwszą siedzibę Muzeum Regionalnego w Krotoszynie, w latach 1957-68. Obecnie siedzibę Muzeum stanowi XVIII-wieczny budynek klasztoru trynitarzy na Małym Rynku.

Krotoszyn

Nazwa Krotoszanka została wymyślona dla tej chaty przez regionalistę Hieronima Ławniczaka, który był jednym z założycieli Muzeum Regionalnego, a teraz placówka nosi jego imię. Wystawę w Krotoszance zlikwidowano ze względu na niejasne prawo własności, obecnie obiekt nie jest użytkowany.

Krotoszanka to jeden z ważnych symboli miasta, a po remoncie, po którym prezentuje się bardzo ładnie, to efektowna i oryginalna wizytówka Krotoszyna!

Krotoszanka znajduje się niedaleko centrum miasta, koło drewnianego kościółka Św. Fabiana, Św. Rocha i Św. Sebastiana.

Krotoszanka
ul. Koźmińska 36, KrotoszynZobacz najlepsze
Najlepsze atrakcje w promieniu 20 km to:
Zobacz najbliższe
Najbliższe atrakcje od tego miejsca:
To jest specjalna wersja strony, przygotowana by ładowała się błyskawicznie. Klikając tutaj wczytasz pełną wersję strony z dodatkowymi możliwościami.
Polskie Szlaki - polskie atrakcje
Copyright 2005-2020