Krośnicka Kolej Wąskotorowa, Krośnicka Kolej Wąskotorowa

Krośnicka Kolej Wąskotorowa

(4.3 głosów: 13)

Krośnicka Kolej Wąskotorowa znajduje się na pięknie zagospodarowywanych terenach rekreacyjnych pomiędzy Krośnicami a Wierzchowicami, na północ od Wrocławia.Kolejka to doskonałe miejsce na spędzenie niezapomnianych chwil z najbliższymi. Dumą taboru jest parowóz PX 48 wyprodukowany w 1955 roku w Fabryce Lokomotyw w Chrzanowie. To najprawdziwsza na świecie lokomotywa opalana węglem!

Z pewnością Krośnicka Kolej Wąskotorowa to jedno z ciekawszych miejsc, jakie odwiedzą turyści, którzy zdecydują się aktywnie spędzić swój wolny czas. Perspektywa zajęcia miejsca w wagoniku doczepionym do prawdziwego parowozu niejedną osobę z pewnością przyprawi o dreszczyk emocji. Podróż taką ciuchcią po blisko 3 kilometrowej trasie, wśród szumiących drzew, śpiewających ptaków nie zdarza się często!Krośnicka Kolej Wąskotorowa
Informacja Turystyczna
ul. Parkowa 30, Krośnice
tel. 71/ 740-00-55
info@kolejka.krosnice.pl
www.kolejka.krosnice.pl

Booking.com
51°28'51N, 17°20'44E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021