Krośnicka Kolej Wąskotorowa znajduje się na pięknie zagospodarowywanych terenach rekreacyjnych pomiędzy Krośnicami a Wierzchowicami, na północ od Wrocławia.Kolejka to doskonałe miejsce na spędzenie niezapomnianych chwil z najbliższymi. Dumą taboru jest parowóz PX 48 wyprodukowany w 1955 roku w Fabryce Lokomotyw w Chrzanowie. To najprawdziwsza na świecie lokomotywa opalana węglem!

Z pewnością Krośnicka Kolej Wąskotorowa to jedno z ciekawszych miejsc, jakie odwiedzą turyści, którzy zdecydują się aktywnie spędzić swój wolny czas. Perspektywa zajęcia miejsca w wagoniku doczepionym do prawdziwego parowozu niejedną osobę z pewnością przyprawi o dreszczyk emocji. Podróż taką ciuchcią po blisko 3 kilometrowej trasie, wśród szumiących drzew, śpiewających ptaków nie zdarza się często!

Krośnicka Kolej Wąskotorowa
Informacja Turystyczna
ul. Parkowa 30, Krośnice
tel. 71/ 740-00-55
info@kolejka.krosnice.pl
www.kolejka.krosnice.plBooking.com
Avatar użytkownika
Krośnicka Kolej Wąskotorowa Wędrowiec 205 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Art Hotel ****

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021