Krośnicka Kolej Wąskotorowa, Krośnicka Kolej Wąskotorowa

Krośnicka Kolej Wąskotorowa

(4.3 głosów: 13)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Krośnicka Kolej Wąskotorowa znajduje się na pięknie zagospodarowywanych terenach rekreacyjnych pomiędzy Krośnicami a Wierzchowicami, na północ od Wrocławia.

Kolejka to doskonałe miejsce na spędzenie niezapomnianych chwil z najbliższymi. Dumą taboru jest parowóz PX 48 wyprodukowany w 1955 roku w Fabryce Lokomotyw w Chrzanowie. To najprawdziwsza na świecie lokomotywa opalana węglem!Z pewnością Krośnicka Kolej Wąskotorowa to jedno z ciekawszych miejsc, jakie odwiedzą turyści, którzy zdecydują się aktywnie spędzić swój wolny czas. Perspektywa zajęcia miejsca w wagoniku doczepionym do prawdziwego parowozu niejedną osobę z pewnością przyprawi o dreszczyk emocji. Podróż taką ciuchcią po blisko 3 kilometrowej trasie, wśród szumiących drzew, śpiewających ptaków nie zdarza się często!

Krośnicka Kolej Wąskotorowa
Informacja Turystyczna
ul. Parkowa 30, Krośnice
tel. 71/ 740-00-55
info@kolejka.krosnice.pl
www.kolejka.krosnice.pl

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Normalna
kolejki wąskotorowe kolejki turystyczne dla dzieci
Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022