Krokodyl w Okunince, Joanna

Krokodyl w Okunince

(5 głosów: 1)
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Z Jeziorem Białym położonym w Okunince w pobliżu Włodawy od kilkunastu lat związany jest krokodyl. Początki współczesnej legendy sięgają roku 1999, gdy jeden z miejscowych podobno zobaczył krokodyla przechodzącego przez drogę w pobliżu plaży. Rzekomo mieli go zostawić przybysze zza wschodniej granicy, którzy próbowali przemycić go na Ukrainę. Przestraszyli się jednak patrolu straży granicznej i wypuścili gada do jeziora, aby nikt nie nakrył ich na gorącym uczynku.Wieść rozniosła się lotem błyskawicy, turyści się wystraszyli, a lokalni przedsiębiorcy ponieśli straty. Wkrótce przeszukano jezioro Białe i okoliczne zbiorniki wodne, ale krokodyla nie znaleziono. Uznano, że nawet gdyby był, nie przeżyłby mroźnej polskiej zimy.

Z czasem krokodyl stał się atrakcją turystyczną. W Okunince można kupić maskotki, koszulki i inne gadżety z krokodylem. Na plaży turyści robią pamiątkowe zdjęcia z drewnianym gadem. W lipcu organizowane są nawet Dni Krokodyla.Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–23:00
  • wtorek: 08:00–23:00
  • środa: 08:00–23:00
  • czwartek: 08:00–23:00
  • piątek: 08:00–23:00
  • sobota: 08:00–23:00
  • niedziela: 08:00–23:00

Adres

Krokodyl
Jezioro Białe, Okuninka

GPS: 51°30'2N, 23°32'21E

Włodawa noclegi

Włodawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Włodawa
Inne budowle
Normalna
rzeźby
51°30'2N, 23°32'21E
23 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację