Krokodyl w Okunince, Joanna

Krokodyl w Okunince

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Z Jeziorem Białym położonym w Okunince w pobliżu Włodawy od kilkunastu lat związany jest krokodyl. Początki współczesnej legendy sięgają roku 1999, gdy jeden z miejscowych podobno zobaczył krokodyla przechodzącego przez drogę w pobliżu plaży. Rzekomo mieli go zostawić przybysze zza wschodniej granicy, którzy próbowali przemycić go na Ukrainę. Przestraszyli się jednak patrolu straży granicznej i wypuścili gada do jeziora, aby nikt nie nakrył ich na gorącym uczynku.

Wieść rozniosła się lotem błyskawicy, turyści się wystraszyli, a lokalni przedsiębiorcy ponieśli straty. Wkrótce przeszukano jezioro Białe i okoliczne zbiorniki wodne, ale krokodyla nie znaleziono. Uznano, że nawet gdyby był, nie przeżyłby mroźnej polskiej zimy.Z czasem krokodyl stał się atrakcją turystyczną. W Okunince można kupić maskotki, koszulki i inne gadżety z krokodylem. Na plaży turyści robią pamiątkowe zdjęcia z drewnianym gadem. W lipcu organizowane są nawet Dni Krokodyla.

Godziny otwarcia i informacje praktyczne

  • poniedziałek: 08:00–23:00
  • wtorek: 08:00–23:00
  • środa: 08:00–23:00
  • czwartek: 08:00–23:00
  • piątek: 08:00–23:00
  • sobota: 08:00–23:00
  • niedziela: 08:00–23:00

Adres

Krokodyl
Jezioro Białe, Okuninka

GPS: 51°30'2N, 23°32'21E

Krokodyl w Okunince na mapie

Poniżej znajdziesz mapę wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Włodawa noclegi

Włodawa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Włodawa
Inne budowle
Normalna
rzeźby
51°30'2N, 23°32'21E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021