Krawców Wierch, Roman Świątkowski

Krawców Wierch

(4.8 głosów: 14)

Krawców Wierch (1071 m n.p.m.) to szczyt położony w najwyższej grupie Beskidów czyli w Beskidzie Żywieckim, zaliczanym do jednych z najpiękniejszych gór Polski.Krawców Wierch znajduje się również na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, co jest dodatkowym wielkim atutem, a po jego grzbiecie przebiega granica polsko-słowacka.

Hala Krawcula leżąca na szczycie to przepiękne miejsce widokowe na Beskidy, a ponadto stoi tu Bacówka PTTK. Krawców Wierch to jedno z ładniejszych miejsc w całych Beskidach.Dojście na Krawców Wierch

- Szlak niebieski, ze Złatnej, 1h 55minut

- Szlak niebieski, z Przełęczy Glinka, 1h- Szlak żółty, z Glinki, 1h 50minut

- Szlak żółty/niebieski, z Przełęczy Trzy Kopce, 3h

- Szlak żółty, z Hali Lipowskiej (Schr. na Hali Lipowskiej), 3h 15minut

Beskid Żywiecki noclegi

Beskid Żywiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°28'43N, 19°13'30E
29 lipiec 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację