Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Krawców Wierch (1071 m n.p.m.) to szczyt położony w najwyższej grupie Beskidów czyli w Beskidzie Żywieckim, zaliczanym do jednych z najpiękniejszych gór Polski.Krawców Wierch znajduje się również na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego, co jest dodatkowym wielkim atutem, a po jego grzbiecie przebiega granica polsko-słowacka.

Krawców Wierch
Krawców Wierch

Hala Krawcula leżąca na szczycie to przepiękne miejsce widokowe na Beskidy, a ponadto stoi tu Bacówka PTTK. Krawców Wierch to jedno z ładniejszych miejsc w całych Beskidach.

Dojście na Krawców Wierch

- Szlak niebieski, ze Złatnej, 1h 55minut- Szlak niebieski, z Przełęczy Glinka, 1h

- Szlak żółty, z Glinki, 1h 50minut- Szlak żółty/niebieski, z Przełęczy Trzy Kopce, 3h

- Szlak żółty, z Hali Lipowskiej (Schr. na Hali Lipowskiej), 3h 15minut

Beskid Żywiecki noclegi

Beskid Żywiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136465 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zobacz inne szczyty i punkty widokowe
Podobne atrakcje, które mogą Cię zaciekawić:

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020