Krakowski Ogród Botaniczny, mokunka

Wyjątkowo piękny i niepowtarzalny jest Krakowski Ogród Botaniczny. Jest to zarazem placówka naukowa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Znajduje się na ulicy Kopernika w Krakowie. Od dwarca PKP Kraków-Główny to dosłownie 10 minut spacerkiem, w przeciwną stronę niż do Rynku.Warto wiedzieć, że Krakowski Ogród Botaniczny jest najstarszym w Polsce. Założono go w 1783 roku, a więc jeszcze w XVIII wieku. Już wtedy nie był to typowy ogród spacerowy, bowiem powstał z inicjatywy KEN i miał być terenem ćwiczeń katedry chemii oraz historii naturalnej (jak się wtedy nazywały wydziały UJ). Szklarnie należące do placówki powstały około 50 lat później. Rośliny, które obecnie porastają teren Ogrodu Botanicznego są zdecydowanie inne niż te, które rosły tu pierwotnie. Nie mniej jednak drzewostan jest już wiekowy, niektóre drzewa rosną tu od początku!

Ozdobą ogrodu są skalniaki, oczka wodne, ciekawie zaaranżowane alejki, altany itp. To piękne miejsce, enklawa zieleni w starym, pięknym grodzie Kraka.

Krakowski Ogród Botaniczny Uniwersytetu Jagiellońskiego
ul. Kopernika 27, Kraków
tel. 12/ 421-26-20
www.ogrod.uj.edu.pl

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

50°3'49" N, 19°57'29" E
Małopolskie
2015-10-09
2020-01-28 13:46

Noclegi w okolicy

WySpa Mszanka

Wasze opinie

Krajtroter ocenił to miejsce 2020-01-12 na
bardzo ładny ogród, dokładne tabliczki, sporo ławek, dużo oglądania
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-10-21 na

Urocze miejsce. Niesamowicie prezentuje się podczas "Nocy Muzeum". Polecam :-)