Kuba Terakowski

0.0%
Urodziłem się w wigilię Bożego Narodzenia 1964 w Krakowie. I nadal tu mieszkam.

Skończyłem biologię na Uniwersytecie Jagiellońskim, a następnie studia podyplomowe: Zarządzanie Służbą Zdrowia w Szkole Zdrowia Publicznego Collegium Medicum UJ. Obecnie, swój czas dzielę głównie pomiędzy dom, przyjaciół, pracę, Internet i turystykę.

Odwiedziłem wszystkie siedem kontynentów. W Ameryce Południowej oraz na Antarktydzie byłem dwukrotnie: latem 1991/1992 - jako uczestnik XVI Wyprawy Antarktycznej Polskiej Akademii Nauk oraz w grudniu 2000 - biorąc udział w antarktycznym rejsie turystycznym, na zaproszenie agencji Oceanwide Expeditions. W czerwcu 1999 zwiedziłem Spitsbergen, również zaproszony przez przez tę firmę.

Pozostałe wycieczki zorganizowałem samodzielnie dla siebie i moich przyjaciół. W Afryce byłem na Kilimandżaro oraz w rezerwacie Masai - Mara. W Ameryce Północnej przejechałem 15.000 km odwiedzając 19 parków narodowych w zachodniej części USA, w tym Wielki Kanion rzeki Kolorado. W Australii wszedłem na szczyt Góry Kościuszki, byłem też na Ayers Rock, w Parku Narodowym Kakadu oraz na Wielkiej Rafie Koralowej. W Azji zorganizowałem trekking do bazy pod Everestem. Spływałem też rzeką Trisuli. W Europie przeszedłem część słynnego szkockiego szlaku West Highland Way, byłem w Alpach Szwajcarskich.

Nie zapomniałem także o Polsce. Latem 1997 przywędrowałem na piechotę ze Szczecina do Krakowa, a w roku 2006 przeszedłem się z Gdańska na Rysy, ponadto pięciokrotnie byłem na Przechadzkach ze Świnoujścia na Hel: we wrześniu 2004, w czerwcu 2005, w czerwcu 2006, we wrześniu 2007 oraz w czerwcu 2008. Dwukrotnie obszedłem też Kraków dookoła, idąc wzdłuż granic administracyjnych miasta (102 kilometry w 24 godziny) - we wrześniu 2001 oraz w lipcu 2008.

Lubię góry. Zorganizowałem kilkanaście Marszonów (długodystansowych rajdów) oraz Zimaków (zimowych biwaków) w Beskidach, a latem przez długi czas bywałem w Tatrach (głównie nad Morskim Okiem), gdzie pracowałem jako sezonowy strażnik - wolontariusz.
Newsletter Wypisz się z newslettera
Portal pozytywnych podróżników
Copyright 2005-2019
Znajdziesz nas na: