Koźlarz w Zbąszyniu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Koźlarz w Zbąszyniu

(3.3 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Na rynku w Zbąszyniu leżącym nad Jeziorem Błędno, nieco na zachód od Nowego Tomyśla w Wielkopolsce znajduje się charakterystyczny pomnik. Przedstawia on chłopaka, który trzyma w ręku instrument zwany kozłem. Kozioł to instrument muzyczny - odmiana dud, składający się z dwóch piszczałek i ze zbiornika na powietrze. 

W Zbąszyniu nadal kultywuje się grę na tym tradycyjnym, ludowym instrumencie, niezwykle wyjątkowym i rzadkim już w Polsce. Każdego roku w październiku odbywa się tutaj impreza folklorystyczna z kozłem w roli głównej a nosi ona nazwę Biesiada Koźlarska.
 Adres

Pomnik Koźlarza
Rynek, Zbąszyń

GPS: 52°15'1N, 15°55'15E

Nowy Tomyśl noclegi

Nowy Tomyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Wasze opinie

Blom

mieszkam w tym mieście większość życia i mogę przysiąc, że to nie jest żadna atrakcja turystyczna.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023