Koźlarz w Zbąszyniu

Koźlarz w Zbąszyniu
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.8

Na rynku w Zbąszyniu leżącym nad Jeziorem Błędno, nieco na zachód od Nowego Tomyśla w Wielkopolsce znajduje się charakterystyczny pomnik. Przedstawia on chłopaka, który trzyma w ręku instrument zwany kozłem. Kozioł to instrument muzyczny - odmiana dud, składający się z dwóch piszczałek i ze zbiornika na powietrze. 

W Zbąszyniu nadal kultywuje się grę na tym tradycyjnym, ludowym instrumencie, niezwykle wyjątkowym i rzadkim już w Polsce. Każdego roku w październiku odbywa się tutaj impreza folklorystyczna z kozłem w roli głównej a nosi ona nazwę Biesiada Koźlarska.
 Informacje praktyczne

Pomnik Koźlarza
Rynek, Zbąszyń

Noclegi w Nowym Tomyślu

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.8 głosów: 4)
Twoja ocena
Kkp
obowiązkowe miejsce w Zbąszyniu. jedyny taki pomnik
Blom

mieszkam w tym mieście większość życia i mogę przysiąc, że to nie jest żadna atrakcja turystyczna.

Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024