Kozia Dolinka w Tatrach, Magdalena

Kozia Dolinka w Tatrach

(5 głosów: 4)

Kozia Dolinka w Tatrach to niewielki kocioł polodowcowy górnego piętra Doliny Czarnej Gąsienicowej, położona na wysokości 1835 m n.p.m. Ponad Zmarzłym stawem, otoczona Tatrami Wysokimi. Prowadzi z niej na grań Orlej Perci szlak żółtym, z którego dojdziemy czerwonym już szlakiem na Kozi Wierch oraz szlakiem czarnym przez Żleb Kulczyńskiego, z którego po wejściu również czerwonym szlakiem dojdziemy do Zadniego Granatu. Prowadzi z niej również zielony szlak bezpośrednio na Zadni Granat.Dno Dolinki tworzą głazy, pierwotna jej nazwa to Dolinka nad Zmarzłym, obecna została ustanowiona na początku XX wieku przez taternika Janusza Chmielewskiego, a wzięła się oczywiście od kozic, które można tutaj licznie spotkać. Dolina zachwyca wysokimi górami, w których otoczeniu się znajduje.

Dotrzeć do niej możemy niebieskim szlakiem od Murowańca, mijając Czarny Staw Gąsienicowy i pokonując 3,5 km drogi w niecałe 2 godziny oraz 411 przewyższeń w górę.Tatry noclegi

Tatry to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
49°13'20N, 20°1'38E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021