Kościół Zwiastowania NMP w Inowrocławiu, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół Zwiastowania NMP w Inowrocławiu

(4.4 głosów: 9)

Kościół Zwiastowania NMP w Inowrocławiu znajduje się przy głównej drodze nr 15 wiodącej do Torunia. To piękna, okazała budowla neorenesansowa z początku XX wieku, której wieża sięga 77 metrów wysokości.Kościół w Inowrocławiu leży na Szlaku Piastowskim, a bogaty wystrój rzeźbiarski świątyni nawiązuje do polskich tradycji narodowych. Jest on dziełem poznańskiego artysty Władysława Marcinkowskiego.

Inowroclaw Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Inowroclaw Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Co ciekawe, w kościele tym w grudniu 1929 roku ochrzczony został Józef Glemp - prymas Polski w latach 1981-2009.Kościół Zwiastowania NMP
ul. Plebanka 10, Inowrocław
tel. 52/ 357-72-24
www.zwiastowanie.pl

Inowrocław noclegi

Inowrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Inowrocław
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
52°48'1N, 18°15'39E
09 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację