Kościół Zwiastowania NMP w Inowrocławiu

Kościół Zwiastowania NMP w Inowrocławiu

Kościół Zwiastowania NMP w Inowrocławiu znajduje się przy głównej drodze nr 15 wiodącej do Torunia. To piękna, okazała budowla neorenesansowa z początku XX wieku, której wieża sięga 77 metrów wysokości.Kościół w Inowrocławiu leży na Szlaku Piastowskim, a bogaty wystrój rzeźbiarski świątyni nawiązuje do polskich tradycji narodowych. Jest on dziełem poznańskiego artysty Władysława Marcinkowskiego.

Inowroclaw Kosciol
Inowroclaw Kosciol

Co ciekawe, w kościele tym w grudniu 1929 roku ochrzczony został Józef Glemp - prymas Polski w latach 1981-2009.

Kościół Zwiastowania NMP
ul. Plebanka 10, Inowrocław
tel. 52/ 357-72-24
www.zwiastowanie.pl

Inowroclaw Kosciol
Inowroclaw Kosciol


Inowrocław noclegi

Inowrocław to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145375 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021