Kościół Zbawiciela w Sopocie, mokunka

Kościół Zbawiciela w Sopocie

(4.1 głosów: 9)

Kościół Zbawiciela w Sopocie to kościół ewangelicko-augsburski, który należy do rodziny kościołów luterańskich. Sama budowla powstała w 1870 roku. Pierwotnie miała to być zaledwie kaplica, dlatego nazwano ją Kaplicą Pokoju. Kościół Zbawiciela wybudowano w 1901 roku, w miejscu ul. Morskiej - obecny „Monciak”. Z czasem jednak postanowiono rozbudować Kaplicę Pokoju, bo ta lokalizacja wydawała się lepsza. Nastąpiło to dopiero w 1919 roku.Kościół do dziś skupia grupę ewangelików. Prowadzone są tu nabożeństwa, a kościołek jest bardzo zadbany. Wokół znajdują się tereny zielone, a w pobliżu Zakład Baleonologiczny oraz Grzybek Inhalacyjny.

Kościół Zbawiciela
ul. Parkowa 5, Sopot
 Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sopot
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°26'39N, 18°34'16E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021