Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kościół Zbawiciela w Sopocie, mokunka

Kościół Zbawiciela w Sopocie

(4.1 głosów: 9)
Oceń i napisz opinię

Kościół Zbawiciela w Sopocie to kościół ewangelicko-augsburski, który należy do rodziny kościołów luterańskich. Sama budowla powstała w 1870 roku. Pierwotnie miała to być zaledwie kaplica, dlatego nazwano ją Kaplicą Pokoju. Kościół Zbawiciela wybudowano w 1901 roku, w miejscu ul. Morskiej - obecny „Monciak”. Z czasem jednak postanowiono rozbudować Kaplicę Pokoju, bo ta lokalizacja wydawała się lepsza. Nastąpiło to dopiero w 1919 roku.Kościół do dziś skupia grupę ewangelików. Prowadzone są tu nabożeństwa, a kościołek jest bardzo zadbany. Wokół znajdują się tereny zielone, a w pobliżu Zakład Baleonologiczny oraz Grzybek Inhalacyjny.

Kościół Zbawiciela
ul. Parkowa 5, Sopot
 Sopot noclegi

Sopot to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Sopot
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°26'39N, 18°34'16E
16 październik 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację