Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej

Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej

Kościół Zbawiciela
ul. plac Marcina Lutra 12, Bielsko-Biała

49°49'22" N, 19°2'28" E

Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej to zabytkowy kościół ewangelicki wybudowany w końcu XVIII wieku, a po przebudowie wiek później zyskał styl neogotycki. Trójnawowe wnętrze nie jest tak ascetyczne, jak to zwykle bywa w kościołach luterańskich, lecz nieco bardziej zdobne. Po wejściu wzrok pada na ołtarz i umieszczoną nad nim ambonę ustawioną na trzech kolumnach oraz obraz "Ukrzyżowanie Chrystusa" po lewej stronie ołtarza. Kiedy patrzymy w górę, widzimy błękitne sklepienie krzyżowo-żebrowe, naśladujące gotyckie, duże, neogotyckie żyrandole oraz piętrowe arkady empor. Przed kościołem stoi pomnik Marcina Lutra z 1900 roku.Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
EmiZtg Krajtroter 18484 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021