Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej, EmiZtg

Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej

(4.5 głosów: 2)

Kościół Zbawiciela w Bielsku-Białej to zabytkowy kościół ewangelicki wybudowany w końcu XVIII wieku, a po przebudowie wiek później zyskał styl neogotycki. Trójnawowe wnętrze nie jest tak ascetyczne, jak to zwykle bywa w kościołach luterańskich, lecz nieco bardziej zdobne. Po wejściu wzrok pada na ołtarz i umieszczoną nad nim ambonę ustawioną na trzech kolumnach oraz obraz "Ukrzyżowanie Chrystusa" po lewej stronie ołtarza. Kiedy patrzymy w górę, widzimy błękitne sklepienie krzyżowo-żebrowe, naśladujące gotyckie, duże, neogotyckie żyrandole oraz piętrowe arkady empor. Przed kościołem stoi pomnik Marcina Lutra z 1900 roku.Adres

Kościół Zbawiciela
ul. plac Marcina Lutra 12, Bielsko-Biała

GPS: 49°49'22N, 19°2'28E

Bielsko-Biała noclegi

Bielsko-Biała to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Bielsko-Biała
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
49°49'22N, 19°2'28E
30 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację