Kościół Wszystkich Świętych w Drohiczynie, Joanna

Kościół Wszystkich Świętych w Drohiczynie

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół benedyktynek pod wezwaniem Wszystkich Świętych znajduje się na zachodnim skraju Drohiczyna. Jest malowniczo położony na wzgórzu nad Bugiem. Przylega do niego klasztor zakonu Panien Benedyktynek. Kościół jest jednonawowy, bez wież, zbudowany w stylu późnobarokowym. Posiada bardzo piękną, wklęsło-wypukłą fasadę z rozbudowanym szczytem. Niewiele pozostało z dawnego wystroju świątyni. Jest to krucyfiks z XVIII wieku, obraz św. Benedykta oraz trzy rzeźby barokowe.

Pierwszą drewnianą świątynię wraz z klasztorem dla sióstr ufundował w tym miejscu w 1623 roku Wojciech Niemira. Benedyktynki zajmowały się kształceniem dziewcząt z możnych rodów szlacheckich.Murowany kościół został zbudowany w latach 1734-38 według projektu Pawła Fontany. Jego fundatorami byli Wiktoryn i Marcin Kuczyńscy. Kościół był wielokrotnie niszczony w czasie wojen oraz zamykany i zabierany benedyktynkom w ramach represji po powstaniach. Na przestrzeni lat urządzano w nim cerkiew, koszary wojskowe, a nawet szalet. Odzyskany w 1918 roku przez katolików służył jako kościół szkolny. Benedyktynki wyrzucone w czasie zaborów wróciły do Drohiczyna w 1957 roku i odbudowały świątynię ze zniszczeń wojennych.

Klasztor Sióstr Benedyktynek
ul. Benedyktyńska 6, Drohiczyn

Drohiczyn noclegi

Drohiczyn to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022