Kościół Wniebowzięcia NMP w Puławach

Kościół Wniebowzięcia NMP w Puławach

Kościół Wniebowzięcia NMP w Puławach to jeden z obiektów w parku pałacowym, stojący na zachód od Pałacu Czartoryskich.Kościół puławski to piękna budowla powstała w latach 1801-03 według projektu Christiana Piotra Aignera, podobnie jak inne obiekty w parku. Fundatorem świątyni był książę Adam Czartoryski, który przeznaczył ją na kaplicę pałacową Czartoryskich.

Kościół Wniebowzięcia NMP

Kościół Wniebowzięcia NMP
ul. Aignera 1, Puławy
tel. 81/ 887-45-33

Kościół NMP w Puławach
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020