Kościół jezuicki

Kościół Wniebowzięcia NMP w Nysie

(4.3 głosów: 12)

Kościół Wniebowzięcia NMP w Nysie to ciekawa budowla sakralna z końca XVII wieku, zbudowana przez jezuitów, w miejscu średniowiecznej świątyni.Ten pojezuicki kościół stanowi pierwszą budowlę sakralną tego zakonu na Śląsku. Wystrój wnętrza reprezentuje styl poźnobarokowy. Na frontonie budynku, w niszach umieszczono drewniane figury jezuickich świętych.

Nysa
Nysa

Kościół spłonął podczas oblężenia miasta przez wojska napoleońskie w 1807 roku. W czasach pruskich kościół przez pewien czas zamieniono na magazyn paszy. Obecnie odnowiona świątynia stanowi ciekawy zabytek sakralny w Nysie.W pobliżu stoi Pałac Biskupi, w którym mieści się Muzeum w Nysie.

Nysa
Nysa

Kościół Wniebowzięcia NMP
Rynek Solny, NysaNysa
, mokunka

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°28'22N, 17°20'13E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021