Kościół Wniebowzięcia NMP w Nysie

Kościół Wniebowzięcia NMP w Nysie

Kościół Wniebowzięcia NMP w Nysie to ciekawa budowla sakralna z końca XVII wieku, zbudowana przez jezuitów, w miejscu średniowiecznej świątyni.Ten pojezuicki kościół stanowi pierwszą budowlę sakralną tego zakonu na Śląsku. Wystrój wnętrza reprezentuje styl poźnobarokowy. Na frontonie budynku, w niszach umieszczono drewniane figury jezuickich świętych.

Nysa
Nysa

Kościół spłonął podczas oblężenia miasta przez wojska napoleońskie w 1807 roku. W czasach pruskich kościół przez pewien czas zamieniono na magazyn paszy. Obecnie odnowiona świątynia stanowi ciekawy zabytek sakralny w Nysie.

W pobliżu stoi Pałac Biskupi, w którym mieści się Muzeum w Nysie.

Nysa
Nysa


Kościół Wniebowzięcia NMP
Rynek Solny, Nysa

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 218037 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Hotel Niemcza Spa
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021