Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Świętej Anny w Zieleńcu to wyjątkowy zabytkowy obiekt sakralny. Zbudowany jest z kamienia, a jego wygląd bardziej przypomina szkockie zamki, niż kościół. To najwyżej posadowiona świątynia w całej Kotlinie Kłodzkiej! Dawniej w tym miejscu znajdowała się świątynia drewniana z roku 1762. Przez wieki służyła wiernym, niestety uległa zniszczeniu.Obecny kamienny kościół ma ponad 100 lat, stanął w latach 1901-02, a jego konsekracja odbyła się w roku 1904. Jest wybudowany w stylu neoromańskim. W kościele można zobaczyć sporo zabytków sakralnych oraz tablice z dawną historią kościoła, ze zdjęciami i szkicami świątyni jak i okolicy. Ołtarze, obrazy, ambona, barokowe figurki, chrzcielnica to zabytki XVIII-wieczne, na które warto zwrócić uwagę zwiedzając kościółek. Tuż  obok kościoła znajduje się kolumna z figurą Matki Boskiej Bolesnej z 1862 roku.Kościół Św. Anny
Zieleniec

Zieleniec noclegi

Zieleniec to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128306 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Pałac Kamieniec
KOLONIA LEŚNA
Pałac Ławica

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020