Kościół w Zachełmiu, 4elza

Kościół w Zachełmiu

(4.5 głosów: 2)

Kościół Św. Rozalii i Św. Marcina w Zachełmiu koło Kielc stoi w pobliżu trasy S7, niedaleko zachełmskiego kamieniołomu, w którym odkryto niedawno najstarsze na Ziemi ślady czworonożnych istot, tetrapodów.W 1664 roku kościół wzniesiono na wzgórzu, w pobliżu Chełmowej Góry. Był to wówczas kościół modrzewiowy, później rozpoczęto budowę świątyni z kamienia, ufundowanej w XVII wieku przez biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebickiego, herbu Łabędź. Herb ten umieszczony jest nad wejściem do kościoła.

Na przełomie XIX i XX wieku świątynię rozbudowano od zachodu, a w latach 1947-53 od wschodu. Stojąca obok dzwonnica pochodzi z 1900 roku.Kościół Św. Rozalii i Św. Marcina
ul. Św. Jana Pawła II, Zachełmie

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°58'9N, 20°41'11E
05 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację