Kościół w Zachełmiu, 4elza

Kościół w Zachełmiu

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Rozalii i Św. Marcina w Zachełmiu koło Kielc stoi w pobliżu trasy S7, niedaleko zachełmskiego kamieniołomu, w którym odkryto niedawno najstarsze na Ziemi ślady czworonożnych istot, tetrapodów.

W 1664 roku kościół wzniesiono na wzgórzu, w pobliżu Chełmowej Góry. Był to wówczas kościół modrzewiowy, później rozpoczęto budowę świątyni z kamienia, ufundowanej w XVII wieku przez biskupa krakowskiego Andrzeja Trzebickiego, herbu Łabędź. Herb ten umieszczony jest nad wejściem do kościoła.Na przełomie XIX i XX wieku świątynię rozbudowano od zachodu, a w latach 1947-53 od wschodu. Stojąca obok dzwonnica pochodzi z 1900 roku.

Kościół Św. Rozalii i Św. Marcina
ul. Św. Jana Pawła II, Zachełmie

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022