Kościół w Trzebini-Krystynowie

Kościół w Trzebini-Krystynowie

Kościół Św. Barbary Trzebini-Krystynowie jest dostępny do zwiedzania po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się.Kościół oraz klasztor Sióstr Felicjanek powstały w latach 1892-95 wg projektu Jacka Matusińskiego. Obiekt ten został ufundowany przez hr. Katarzynę z Branickich oraz hr. Andrzeja i Krystynę Potockich.Kościół Św. Barbary
ul. 1000-lecia Państwa Polskiego, Krystynów
tel. 32/ 612-13-82
www.parafia-krystynow.trzebinia.pl
www.visit.powiat-chrzanowski.pl

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020