Kościół w Trzebczu Szlacheckim, Marcin_Henioo

Kościół w Trzebczu Szlacheckim

(4.5 głosów: 4)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

We wsi Trzebcz Szlachecki niedaleko Chełmży znajduje się kamienno-ceglany gotycki kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Ze wszystkich stron otoczony jest przykościelnym cmentarzem, ogrodzony od wschodu ceglanym murem. Budowę tej świątyni rozpoczęto na początku XIV wieku, a informacja o kościele pojawiła się już w 1319 roku.

Podobnie, jak wiele innych świątyń gotyckich na ziemi chełmińskiej, ma układ dwuczłonowy. Kościół zbudowany został z kamienia polnego, a nadmurowany cegłą. Na przełomie XVIII i XIX wieku nadbudowano piękną, drewnianą wieżę, a w 1876 roku zbudowano zakrystię.Na uwagę zasługuje wyposażenie kościoła. Są to m.in. średniowieczna granitowa kropielnica z czasów budowy świątyni, późnobarokowy ołtarz główny z początku XVIII wieku z obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem z 1571 roku czy też konfesjonał z tego samego okresu.

Kościół Wniebowzięcia NMP
Trzebcz Szlachecki

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022