Kościół w Trzebczu Szlacheckim, Marcin_Henioo

Kościół w Trzebczu Szlacheckim

(4.5 głosów: 4)

We wsi Trzebcz Szlachecki niedaleko Chełmży znajduje się kamienno-ceglany gotycki kościół pw. Wniebowzięcia NMP. Ze wszystkich stron otoczony jest przykościelnym cmentarzem, ogrodzony od wschodu ceglanym murem. Budowę tej świątyni rozpoczęto na początku XIV wieku, a informacja o kościele pojawiła się już w 1319 roku.Podobnie, jak wiele innych świątyń gotyckich na ziemi chełmińskiej, ma układ dwuczłonowy. Kościół zbudowany został z kamienia polnego, a nadmurowany cegłą. Na przełomie XVIII i XIX wieku nadbudowano piękną, drewnianą wieżę, a w 1876 roku zbudowano zakrystię.

Na uwagę zasługuje wyposażenie kościoła. Są to m.in. średniowieczna granitowa kropielnica z czasów budowy świątyni, późnobarokowy ołtarz główny z początku XVIII wieku z obrazem Matki Boskiej z Dzieciątkiem z 1571 roku czy też konfesjonał z tego samego okresu.Kościół Wniebowzięcia NMP
Trzebcz Szlachecki

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
53°13'24N, 18°28'21E
07 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację