Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Ładny gotycki kościół Św. Jana Chrzciciela w Świerczynkach leżących pomiędzy Chełmżą i Toruniem, to jednonawowy, kamienno - ceglany kościół z początku XIV wieku.W czasie wojny trzynastoletniej kościół uległ poważnym zniszczeniom. Odrestaurowany dopiero w XVIII stuleciu, a później w XIX i XX wieku. Wnętrze posiada strop płaski, wyposażenie świątyni jest barokowe, z XVII i XVIII wieku.Najstarszymi elementami wyposażenia są obiekty gotyckie i późnogotyckie, o dużej wartości zabytkowej. W kościele tym znajduje się bardzo cenna, późnogotycka rzeźba Matki Boskiej z dzieciątkiem (Regina Coeli) z połowy XV wieku. Poza tym znajduje się tu piękna ambona, chrzcielnica z baldachimem, dwa ołtarze boczne i stalle. W prezbiterium rzeźba Pieta z około 1370-80 roku.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
Świerczynki

Booking.com
Avatar użytkownika
Marcin_Henioo Krajtroter 50919 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1132848 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020