Kościół w Świerczynkach, Marcin_Henioo

Kościół w Świerczynkach

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Ładny gotycki kościół Św. Jana Chrzciciela w Świerczynkach leżących pomiędzy Chełmżą i Toruniem, to jednonawowy, kamienno - ceglany kościół z początku XIV wieku.

W czasie wojny trzynastoletniej kościół uległ poważnym zniszczeniom. Odrestaurowany dopiero w XVIII stuleciu, a później w XIX i XX wieku. Wnętrze posiada strop płaski, wyposażenie świątyni jest barokowe, z XVII i XVIII wieku.Najstarszymi elementami wyposażenia są obiekty gotyckie i późnogotyckie, o dużej wartości zabytkowej. W kościele tym znajduje się bardzo cenna, późnogotycka rzeźba Matki Boskiej z dzieciątkiem (Regina Coeli) z połowy XV wieku. Poza tym znajduje się tu piękna ambona, chrzcielnica z baldachimem, dwa ołtarze boczne i stalle. W prezbiterium rzeźba Pieta z około 1370-80 roku.

Kościół Św. Jana Chrzciciela
ŚwierczynkiBooking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022