Kościół w Świerczynkach, Marcin_Henioo

Kościół w Świerczynkach

(5 głosów: 2)

Ładny gotycki kościół Św. Jana Chrzciciela w Świerczynkach leżących pomiędzy Chełmżą i Toruniem, to jednonawowy, kamienno - ceglany kościół z początku XIV wieku.W czasie wojny trzynastoletniej kościół uległ poważnym zniszczeniom. Odrestaurowany dopiero w XVIII stuleciu, a później w XIX i XX wieku. Wnętrze posiada strop płaski, wyposażenie świątyni jest barokowe, z XVII i XVIII wieku.

Najstarszymi elementami wyposażenia są obiekty gotyckie i późnogotyckie, o dużej wartości zabytkowej. W kościele tym znajduje się bardzo cenna, późnogotycka rzeźba Matki Boskiej z dzieciątkiem (Regina Coeli) z połowy XV wieku. Poza tym znajduje się tu piękna ambona, chrzcielnica z baldachimem, dwa ołtarze boczne i stalle. W prezbiterium rzeźba Pieta z około 1370-80 roku.Kościół Św. Jana Chrzciciela
Świerczynki

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Ważna
gotyckie kościoły
53°5'54N, 18°31'39E
01 październik 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację