Kościół w Świerczynkach

Kościół w Świerczynkach

Ładny gotycki kościół Św. Jana Chrzciciela w Świerczynkach leżących pomiędzy Chełmżą i Toruniem, to jednonawowy, kamienno - ceglany kościół z początku XIV wieku.W czasie wojny trzynastoletniej kościół uległ poważnym zniszczeniom. Odrestaurowany dopiero w XVIII stuleciu, a później w XIX i XX wieku. Wnętrze posiada strop płaski, wyposażenie świątyni jest barokowe, z XVII i XVIII wieku.

Najstarszymi elementami wyposażenia są obiekty gotyckie i późnogotyckie, o dużej wartości zabytkowej. W kościele tym znajduje się bardzo cenna, późnogotycka rzeźba Matki Boskiej z dzieciątkiem (Regina Coeli) z połowy XV wieku. Poza tym znajduje się tu piękna ambona, chrzcielnica z baldachimem, dwa ołtarze boczne i stalle. W prezbiterium rzeźba Pieta z około 1370-80 roku.Kościół Św. Jana Chrzciciela
Świerczynki

Booking.com
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację