Kościół w Starej Górze, Barsolis Karol Turysta Kulturowy

Kościół w Starej Górze

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Jakuba Apostoła w Starej Górze niedaleko Góry to piękny, zabytkowy kościół z 1410 roku. Gotycka budowla urzeka swym pięknem, obecnie świątynia jest remontowana (2014). 

Kościół w Starej Górze to budowla ceglana, orientowana, nieotynkowana, z tzw. polskim wątkiem cegieł w części gotyckiej. Nawa główna wraz z bocznymi kaplicami tworzy plan krzyża, a od zachodu przylega monumentalna gotycka wieża z barokowym hełmem.

Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy
Kosciol , Barsolis Karol Turysta Kulturowy


W Kościele znajduje się zabytkowe barokowe wyposażenie - neogotycki ołtarz główny, polichromie, obrazy i figurki z XV-XVIII wieku. Przed kościołem stoi krzyż pokutny z XVIII wieku. Kościół Św. Jakuba w Starej Górze leży na pielgrzymim szlaku Św. Jakuba.

Kościół Św. Jakuba
ul. Polkowicka, Stara GóraKościół w Starej Górze na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Góry wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Góra noclegi

Góra to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Góra
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
51°39'25N, 16°31'4E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022