Kościół w Sorkwitach

Kościół w Sorkwitach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
3.8

Barokowy kościół ewangelicko-augsburski znajduje się w centrum Sorkwit, niedaleko pałacu. Pierwsze nadanie na rzecz świątyni pochodzi z roku 1470. Początkowo była to budowla z muru pruskiego kryta słomą, ale przebudowano ją gruntownie na przełomie XVI i XVII wieku. Wówczas nabrała cech baroku.

Kościół w Sorkwitach to świątynia ze sklepieniem podtrzymywanym przez kolumny korynckie. Ciekawe wyposażenie kościoła ewangelickiego zawiera zarówno późnorenesansowe jak i barokowe elementy sztuki sakralnej. Na szczególną uwagę zasługuje późnorenesansowy ołtarz z lat 1623-42 oraz kazalnica z 1694 roku.
Tekst: Aneta JastrzębskaKościół Eangelicko-Augsburski
ul. Plażowa, Sorkwity

Noclegi w Sorkwitach

Oto lista polecanych i sprawdzonych przez nas noclegów.
Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(3.8 głosów: 5)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024