Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Soblówce koło Ujsoł w Beskidzie Żywieckim, na południowym krańcu Polski to piękny drewniany kościół parafialny wybudowany w latach 1949-50.Kościół w Soblówce zbudowany jest na planie prostokąta, konstrukcji zrębowej, zaś wieża konstrukcji słupowej. Świątynia nakryta jest blaszanym dachem, a zewnętrzne ściany kościoła obite są gontem. Obramienia okien pomalowane są w kolorze intensywnej żółci.

Obok drewnianego kościoła w Soblówce znajduje się wolnostojąca dzwonnica. Prowadzą tu szlaki turystyczne na Wielką Rycerzową.

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Soblówka 199, UjsołyBeskid Żywiecki noclegi

Beskid Żywiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145583 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021