Kościół w Soblówce, Tadeusz Walkowicz

Kościół w Soblówce

(4.4 głosów: 8)

Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Soblówce koło Ujsoł w Beskidzie Żywieckim, na południowym krańcu Polski to piękny drewniany kościół parafialny wybudowany w latach 1949-50.Kościół w Soblówce zbudowany jest na planie prostokąta, konstrukcji zrębowej, zaś wieża konstrukcji słupowej. Świątynia nakryta jest blaszanym dachem, a zewnętrzne ściany kościoła obite są gontem. Obramienia okien pomalowane są w kolorze intensywnej żółci.

Obok drewnianego kościoła w Soblówce znajduje się wolnostojąca dzwonnica. Prowadzą tu szlaki turystyczne na Wielką Rycerzową.Kościół Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
Soblówka 199, Ujsoły

Beskid Żywiecki noclegi

Beskid Żywiecki to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Beskid Żywiecki
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
drewniane kościoły
49°26'14N, 19°8'34E
20 marzec 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację