Kościół w Niemczy, mokunka

Kościół w Niemczy

(4.5 głosów: 4)

Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP w Niemczy był w swych dziejach ewangelickim kościołem Św. Piotra i Pawła w Niemczy. To kościoł zabytkowy, mający średniowieczny rodowód, bo pochodzi jeszcze z XIII wieku. Budowano go w latach 1295-99. Kościół znajduje się w narożniku specyficznego, długiego, wrzecionowatego rynku. Świątynię przebudowano dwukrotnie - w XVI wieku oraz po pożarze z roku 1633, w 1665 roku.Obecny kościół jest budowlą typowo neoromańską. Posiada wnętrze kryte stropem belkowym. Można w nim zobaczyć wiekowe  ołtarze oraz ciekawą architektonicznie ambonę. Jest też zabytkowa chrzcielnica z 1777 roku.

Należy  zaznaczyć, iż dawniej na tym terenie, przed II wojną światową zamieszkiwali Niemcy, toteż kościoł był wówczas światynią ewangelicką. Warto wstąpić do świątyni odwiedzając Niemczę.Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP
Rynek, Niemcza

Dolny Śląsk noclegi

Dolny Śląsk to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dolny Śląsk
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°42'58N, 16°50'8E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021