Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Wniebowzięcia NMP w Mstyczowie powstał prawdopodobnie około 1908 roku, w miejscu dawniejszej świątyni. Zbudowany został w stylu neogotyckim z czerwonej cegły wypalanej w miejscowej cegielni Janinów. Świątynia posiada rokokowe ołtarze boczne oraz tabernakulum.Istotnym elementem wyposażenia wnętrz są ozdobne, rzeźbione w drewnie żyrandole. W ołtarzu głównym znajduje się natomiast obraz Matki Bożej, który otoczony jest szczególnym lokalnym kultem.

W prezbiterium znajduje się obraz Chrystusa Ukrzyżowanego, który przez wiele lat był przypisywany autorstwu jednemu z właścicieli Mstyczowa - absolwentowi ASP w Krakowie - Włodzimierzowi Kuglerowi, jednakże po pracach konserwatorskich zostało to zakwestionowane.

Kościół Wniebowzięcia NMP
Mstyczów

Booking.com
4elza Krajtroter 13900 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020