Kościół w Mstyczowie, 4elza

Kościół w Mstyczowie

(5 głosów: 1)

Kościół Wniebowzięcia NMP w Mstyczowie powstał prawdopodobnie około 1908 roku, w miejscu dawniejszej świątyni. Zbudowany został w stylu neogotyckim z czerwonej cegły wypalanej w miejscowej cegielni Janinów. Świątynia posiada rokokowe ołtarze boczne oraz tabernakulum.Istotnym elementem wyposażenia wnętrz są ozdobne, rzeźbione w drewnie żyrandole. W ołtarzu głównym znajduje się natomiast obraz Matki Bożej, który otoczony jest szczególnym lokalnym kultem.

W prezbiterium znajduje się obraz Chrystusa Ukrzyżowanego, który przez wiele lat był przypisywany autorstwu jednemu z właścicieli Mstyczowa - absolwentowi ASP w Krakowie - Włodzimierzowi Kuglerowi, jednakże po pracach konserwatorskich zostało to zakwestionowane.Kościół Wniebowzięcia NMP
MstyczówBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
50°31'29N, 19°58'39E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021