Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Kościół w Mstyczowie, 4elza

Kościół w Mstyczowie

(5 głosów: 1)

Kościół Wniebowzięcia NMP w Mstyczowie powstał prawdopodobnie około 1908 roku, w miejscu dawniejszej świątyni. Zbudowany został w stylu neogotyckim z czerwonej cegły wypalanej w miejscowej cegielni Janinów. Świątynia posiada rokokowe ołtarze boczne oraz tabernakulum.Istotnym elementem wyposażenia wnętrz są ozdobne, rzeźbione w drewnie żyrandole. W ołtarzu głównym znajduje się natomiast obraz Matki Bożej, który otoczony jest szczególnym lokalnym kultem.

W prezbiterium znajduje się obraz Chrystusa Ukrzyżowanego, który przez wiele lat był przypisywany autorstwu jednemu z właścicieli Mstyczowa - absolwentowi ASP w Krakowie - Włodzimierzowi Kuglerowi, jednakże po pracach konserwatorskich zostało to zakwestionowane.Kościół Wniebowzięcia NMP
MstyczówBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły neogotyckie
50°31'29N, 19°58'39E
06 listopad 2016
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację