Kościół w Lasku Złotogłowickim

Kościół w Lasku Złotogłowickim

Kościół w Lasku Złotogłowickim to kościół MB Wspomożenia Wiernych w Nysie (z niemieckiego "Maria Hilf"). Świątynia stoi na końcu Alei Wojska Polskiego.Jak legenda głosi, jadący wozem mieszkaniec wsi zaczął nagle osuwać się z drogi w przepaść. Zawołał wówczas: Maria Hilf i cudem uniknął śmierci. Na pamiątkę swego ocalenia, powiesił na drzewie obraz Matki Bożej. Obraz znaleźli mieszkańcy Złotogłowic i przenieśli go do kościoła w swej miejscowości, lecz w nocy zniknął on stamtąd i ponownie pojawił się na drzewie.

Kościół w Lasku Złotogłowickim

W 1745 roku, w miejscu znalezienia wizerunku Matki Bożej, wybudowano pierwszą małą drewnianą kapliczkę, a w 1805 roku mała kapliczka została zastąpiona nową, większą, drewnianą budowlą. W latach 1886-87 został wymurowany neogotycki kościół zbudowany przez mistrza Schneider ze Średniej Wsi.

Obok kościoła bije niewielkie źródełko, któremu przypisywane są właściwości uzdrawiające. Niedaleko powstało też czternaście kapliczek Drogi Krzyżowej z płaskorzeźbami. Kościół w Lasku Złotogłowickim najlepiej odwiedzać na wiosnę, kiedy wszystko wokół zakwita.

Kościół MB Wspomożenia Wiernych
Aleja Wojska Polskiego, Nysa

Kościół
Krzyż
Krzyż 2
Kościół
Avatar użytkownika
Joanna Uzależniony od podróży 1846 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Joanna Uzależniony od podróży 1846 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2015-03-12 na

Cudowne spokojne miejsce. :) 

Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020