Zagłosuj na Top Atrakcje 2021! To już ostatni tydzień!
Krzyż, Joanna

Kościół w Lasku Złotogłowickim

(5 głosów: 5)

Kościół w Lasku Złotogłowickim to kościół MB Wspomożenia Wiernych w Nysie (z niemieckiego "Maria Hilf"😉. Świątynia stoi na końcu Alei Wojska Polskiego.Jak legenda głosi, jadący wozem mieszkaniec wsi zaczął nagle osuwać się z drogi w przepaść. Zawołał wówczas: Maria Hilf i cudem uniknął śmierci. Na pamiątkę swego ocalenia, powiesił na drzewie obraz Matki Bożej. Obraz znaleźli mieszkańcy Złotogłowic i przenieśli go do kościoła w swej miejscowości, lecz w nocy zniknął on stamtąd i ponownie pojawił się na drzewie.

Kościół, Joanna
Kościół, Joanna

W 1745 roku, w miejscu znalezienia wizerunku Matki Bożej, wybudowano pierwszą małą drewnianą kapliczkę, a w 1805 roku mała kapliczka została zastąpiona nową, większą, drewnianą budowlą. W latach 1886-87 został wymurowany neogotycki kościół zbudowany przez mistrza Schneider ze Średniej Wsi.

Obok kościoła bije niewielkie źródełko, któremu przypisywane są właściwości uzdrawiające. Niedaleko powstało też czternaście kapliczek Drogi Krzyżowej z płaskorzeźbami. Kościół w Lasku Złotogłowickim najlepiej odwiedzać na wiosnę, kiedy wszystko wokół zakwita.Kościół MB Wspomożenia Wiernych
Aleja Wojska Polskiego, Nysa

Kościół w Lasku Złotogłowickim , Joanna
Kościół w Lasku Złotogłowickim, Joanna
Kościół, Joanna

Nysa noclegi

Nysa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Nysa
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°29'22N, 17°22'54E
12 marzec 2015
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Joanna
12 marzec 2015 10:31

Cudowne spokojne miejsce. :) 

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację