, Danusia

Kościół w Kołczygłowach

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Chrystusa Króla w Kołczygłowach to ciekawa szachulcowa świątynia z pruskiego muru pochodząca z XIV wieku. Świątynia znajduje się na Kaszubach, w województwie pomorskim, pomiędzy Słupskiem i Bytowem.

Do XVIII wieku kościół w Kołczygłowach był pod patronatem rodu Puttkamerów władającego Kołczygłowami i okolicznymi miejscowościami. Do 1744 roku głoszono w niej kazania w języku słowińców. Co ciekawe, 18 lipca 1847 roku w kościele tym zawarli związek małżeński Johanna von Puttkamer i Otto von Bismarck - późniejszy kanclerz Rzeszy.W 2001 roku kościół prawie doszczętnie spłonął, ale już rok później został powtórnie konsekrowany. Odbudowa była możliwa dzięki ofiarności miejscowego społeczeństwa, władz gminy, mniejszości niemieckiej i darczyńców indywidualnych, m.in. znanego kolarza Czesława Langa - mieszkańca gminy Kołczygłowy.

Parafia Chrystusa Króla
Droga Wojewódzka 209, Kołczygłowy
www.parafiakolczyglowy.cba.plBooking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022