, Danusia

Kościół w Kołczygłowach

(5 głosów: 3)

Kościół Chrystusa Króla w Kołczygłowach to ciekawa szachulcowa świątynia z pruskiego muru pochodząca z XIV wieku. Świątynia znajduje się na Kaszubach, w województwie pomorskim, pomiędzy Słupskiem i Bytowem.Do XVIII wieku kościół w Kołczygłowach był pod patronatem rodu Puttkamerów władającego Kołczygłowami i okolicznymi miejscowościami. Do 1744 roku głoszono w niej kazania w języku słowińców. Co ciekawe, 18 lipca 1847 roku w kościele tym zawarli związek małżeński Johanna von Puttkamer i Otto von Bismarck - późniejszy kanclerz Rzeszy.

W 2001 roku kościół prawie doszczętnie spłonął, ale już rok później został powtórnie konsekrowany. Odbudowa była możliwa dzięki ofiarności miejscowego społeczeństwa, władz gminy, mniejszości niemieckiej i darczyńców indywidualnych, m.in. znanego kolarza Czesława Langa - mieszkańca gminy Kołczygłowy.Parafia Chrystusa Króla
Droga Wojewódzka 209, Kołczygłowy
www.parafiakolczyglowy.cba.pl

Booking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
54°14'19N, 17°13'52E
14 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację