Imielin kościół

Kościół w Imielinie

(4 głosów: 14)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Przepiękny kościół Matki Boskiej Szkaplerznej stanął w centrum Imielina w 1912 roku. Po II wojnie światowej świątynię rozbudowano w stylu gotyku nadwiślańskiego, powstała wówczas m.in. wysoka strzelista wieża widoczna z każdego zakątka miasta. Ciekawymi elementami wyposażenia kościoła są: jedne z najlepszych organów w okolicy, ołtarz i marmurowy słup tabernakulum zaprojektowany przez prof. Adama Lisika oraz witraże projektu Wiktora Ostrzałka.Kapliczka MB Częstochowskiej

W pobliżu imielińskiego kościoła stoi kapliczka MB Częstochowskiej zbudowana w 1706 roku, w miejscu dawnej drewnianej, która spłonęła około 1700 roku od uderzenia pioruna. Barokowa budowla jest czworoboczna, trójkondygnacyjna z wieżą. Dwuspadowy dach kryty jest blachą. Wewnątrz znajduje się ołtarz barokowy z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Kościół w imielinie
Kościół w imielinie

Adres

Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej
ul. Imielińska 89, Imielin
tel. 32/ 225-60-59
http://www.imielin.katowice.opoka.org.pl

GPS: 50°8'45N, 19°11'11E

Kościół w Imielinie na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Imielina wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Imielin noclegi

Imielin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Kościół w Imielinie
Imielin
Imielin
kościół w Imielinie
Imielin
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°8'45N, 19°11'11E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk

To jeden z najpiękniejszych kościołów w Polsce jak dla mnie, tylko trzeba się przejść dookoła, bo z przodu nie wydaje się aż taki rewelacyjny

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021