Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej
ul. Imielińska 89, Imielin
tel. 32/ 225-60-59
http://www.imielin.katowice.opoka.org.pl

50°8'45" N, 19°11'11" E

Przepiękny kościół Matki Boskiej Szkaplerznej stanął w centrum Imielina w 1912 roku. Po II wojnie światowej świątynię rozbudowano w stylu gotyku nadwiślańskiego, powstała wówczas m.in. wysoka strzelista wieża widoczna z każdego zakątka miasta. Ciekawymi elementami wyposażenia kościoła są: jedne z najlepszych organów w okolicy, ołtarz i marmurowy słup tabernakulum zaprojektowany przez prof. Adama Lisika oraz witraże projektu Wiktora Ostrzałka.Kapliczka MB Częstochowskiej

W pobliżu imielińskiego kościoła stoi kapliczka MB Częstochowskiej zbudowana w 1706 roku, w miejscu dawnej drewnianej, która spłonęła około 1700 roku od uderzenia pioruna. Barokowa budowla jest czworoboczna, trójkondygnacyjna z wieżą. Dwuspadowy dach kryty jest blachą. Wewnątrz znajduje się ołtarz barokowy z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Kościół w imielinie
Kościół w imielinie


Kościół w Imielinie Imielin Imielin kościół w Imielinie

Imielin noclegi

Imielin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2014-02-13 na

To jeden z najpiękniejszych kościołów w Polsce jak dla mnie, tylko trzeba się przejść dookoła, bo z przodu nie wydaje się aż taki rewelacyjny

Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020