Imielin kościół

Kościół w Imielinie

(4 głosów: 14)

Przepiękny kościół Matki Boskiej Szkaplerznej stanął w centrum Imielina w 1912 roku. Po II wojnie światowej świątynię rozbudowano w stylu gotyku nadwiślańskiego, powstała wówczas m.in. wysoka strzelista wieża widoczna z każdego zakątka miasta. Ciekawymi elementami wyposażenia kościoła są: jedne z najlepszych organów w okolicy, ołtarz i marmurowy słup tabernakulum zaprojektowany przez prof. Adama Lisika oraz witraże projektu Wiktora Ostrzałka.Kapliczka MB Częstochowskiej

W pobliżu imielińskiego kościoła stoi kapliczka MB Częstochowskiej zbudowana w 1706 roku, w miejscu dawnej drewnianej, która spłonęła około 1700 roku od uderzenia pioruna. Barokowa budowla jest czworoboczna, trójkondygnacyjna z wieżą. Dwuspadowy dach kryty jest blachą. Wewnątrz znajduje się ołtarz barokowy z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Kościół w Imielinie
Kościół w Imielinie
Imielin
Imielin
kościół w Imielinie

Adres

Kościół Matki Boskiej Szkaplerznej
ul. Imielińska 89, Imielin
tel. 32/ 225-60-59
http://www.imielin.katowice.opoka.org.pl

GPS: 50°8'45N, 19°11'11E

Imielin noclegi

Imielin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Imielin
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°8'45N, 19°11'11E
03 grudzień 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Anna Piernikarczyk
13 luty 2014 12:48

To jeden z najpiękniejszych kościołów w Polsce jak dla mnie, tylko trzeba się przejść dookoła, bo z przodu nie wydaje się aż taki rewelacyjny

Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację