Kościół w Drezdenku

Drezdenko
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.2

Kościół Przemienienia Pańskiego w Drezdenku wybudowano w latach 1896-1902 w stylu neogotyckim. Wysokość wieży kościelnej wraz z dzwonnicą wynosi 78 m. W wieży tej znajdują się 3 zabytkowe dzwony -  Miłość (2294 kg), Wiara (1490 kg) i Nadzieja (975 kg).

Okna świątyni zdobią piękne, patynowe witraże, a w ołtarzu głównym znajduje się mozaika przedstawiająca postać Chrystusa i Ewangelistów.W balkonie kościoła kryją się organy, zbudowane w 1902 roku przez znakomitego organmistrza Wilhelma Sauera z Frankfurtu nad Odrą. Od 1995 roku organy co roku ożywają za sprawą mistrzów z całego świata podczas Letniego Festiwalu Muzyki Organowej w Drezdenku.

Kościół Przemienienia Pańskiego
Pl. Kościelny 2, Drezdenko

Noclegi w Drezdenku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.2 głosów: 5)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024