Kościoł w Drawsku Pomorskim, Danusia

Kościół w Drawsku Pomorskim

(5 głosów: 2)

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim pochodzi z XIV wieku. Dokładna data powstania kościoła nie jest znana. Pierwsza drewniana budowla sakralna w Drawsku została rozebrana, a w jej miejsce postawiono nową - murowaną.W XV wieku do świątyni dobudowano wieżę. Dzieje kościoła w Drawsku Pomorskim są dość burzliwe, przez lata, podobnie jak całe miasto, przechodził z rąk do rąk, poczynając od augustianek, przez Krzyżaków do Joannitów.

Fundatorami przebudowy kościoła w XV wieku byli ówcześni właścicieli miasta, czyli rodziny von Goltz, von Wedel i von Polentz. Kościół dwukrotnie uległ pożarowi, z trudem był odbudowywany. Generalny remont przeszedł w XIX wieku. Przez lata kościół zmieniał swoją orientację religijną, początkowo katolicka świątynia podczas reformacji stała się protestancką, by po II wojnie światowej do chwili obecnej stać się znowu katolicką.Kościół Zmartwychwstania Pańskiego
Plac 3 Maja, ul. Obrońców Westerplatte 35, Drawsko Pomorskie
tel. 94/ 363-22-50
www.drawsko.koszalin.opoka.org.pl

Drawsko Pomorskie noclegi

Drawsko Pomorskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Drawsko Pomorskie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
53°31'53N, 15°48'42E
18 wrzesień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację