Kościoł w Drawsku Pomorskim, Danusia

Kościół w Drawsku Pomorskim

(5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim pochodzi z XIV wieku. Dokładna data powstania kościoła nie jest znana. Pierwsza drewniana budowla sakralna w Drawsku została rozebrana, a w jej miejsce postawiono nową - murowaną.

W XV wieku do świątyni dobudowano wieżę. Dzieje kościoła w Drawsku Pomorskim są dość burzliwe, przez lata, podobnie jak całe miasto, przechodził z rąk do rąk, poczynając od augustianek, przez Krzyżaków do Joannitów.Fundatorami przebudowy kościoła w XV wieku byli ówcześni właścicieli miasta, czyli rodziny von Goltz, von Wedel i von Polentz. Kościół dwukrotnie uległ pożarowi, z trudem był odbudowywany. Generalny remont przeszedł w XIX wieku. Przez lata kościół zmieniał swoją orientację religijną, początkowo katolicka świątynia podczas reformacji stała się protestancką, by po II wojnie światowej do chwili obecnej stać się znowu katolicką.

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego
Plac 3 Maja, ul. Obrońców Westerplatte 35, Drawsko Pomorskie
tel. 94/ 363-22-50
www.drawsko.koszalin.opoka.org.plKościół w Drawsku Pomorskim na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Drawska Pomorskiego wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Drawsko Pomorskie noclegi

Drawsko Pomorskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Drawsko Pomorskie
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
gotyckie kościoły
53°31'53N, 15°48'42E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 50 000 obserwujących, na Instagramie 4 300, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 400 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022