Kościół Zmartwychwstania Pańskiego w Drawsku Pomorskim pochodzi z XIV wieku. Dokładna data powstania kościoła nie jest znana. Pierwsza drewniana budowla sakralna w Drawsku została rozebrana, a w jej miejsce postawiono nową - murowaną.W XV wieku do świątyni dobudowano wieżę. Dzieje kościoła w Drawsku Pomorskim są dość burzliwe, przez lata, podobnie jak całe miasto, przechodził z rąk do rąk, poczynając od augustianek, przez Krzyżaków do Joannitów.

Fundatorami przebudowy kościoła w XV wieku byli ówcześni właścicieli miasta, czyli rodziny von Goltz, von Wedel i von Polentz. Kościół dwukrotnie uległ pożarowi, z trudem był odbudowywany. Generalny remont przeszedł w XIX wieku. Przez lata kościół zmieniał swoją orientację religijną, początkowo katolicka świątynia podczas reformacji stała się protestancką, by po II wojnie światowej do chwili obecnej stać się znowu katolicką.

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego
Plac 3 Maja, ul. Obrońców Westerplatte 35, Drawsko Pomorskie
tel. 94/ 363-22-50
www.drawsko.koszalin.opoka.org.plDrawsko Pomorskie noclegi

Drawsko Pomorskie to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Danusia Krajtroter 183047 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021