Kościół w Dankowicach

(4 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

Kościół Św. Wojciecha w Dankowicach to jednonawowa budowla wzniesiona w latach 1896-98, w stylu neogotyckim. Powstała po tym, jak spalił się zabytkowy kościółek z XVI wieku. Wnętrze świątyni jest harmonijne i pochodzi z przełomu XIX i XX wieku.W latach 1898-1911 postawiono tu trzy ołtarze z relikwiami Św. Klemensa i Toedora, wyrzeźbione w drewnie dębowym. W tym samym stylu wykonano ambonę z płaskorzeźbami czterech ewangelistów oraz figurą Dobrego Pasterza, chrzcielnicę, stalle, balaski i konfesjonały oraz boczną kapliczkę "Panienki Majowej".

Kościół w Dankowicach
Kościół w Dankowicach

Harmonijny kościół otacza ogrodzenia, które zamyka kościół i stary cmentarz wraz z czterema kapliczkami ocienionymi wiekowymi lipami. Ze strzelistej wieży brzmią dzwony, największy o wadze 360 kg posiada napis: "Powołały nas do życia ofiarne serca parafian z Dankowic w roku 1975" oraz wezwanie "Św. Wojciechu módl się za nami". Średni ważący 235 kg został poświęcony NMP Królowej Polski, a najmniejszy o wadze 113 kg dedykowany jest Św. Stanisławowi.Kościół Św. Wojciecha
ul. Św. Wojciecha 10, Dankowice
tel. 33/ 845-74-82
www.dankowice.bielsko.opoka.org.pl

Kościół w Dankowicach na mapie

Poniżej znajdziesz mapę Dankowic wraz z zaznaczoną atrakcją. Zaznaczone są również inne atrakcje, które możesz zobaczyć w pobliżu. Im większa i ciemniejsza jest pinezka, tym ważniejsza to atrakcja. Po kliknięciu w pinezkę pojawi się nazwa i zdjęcie atrakcji wraz z linkiem do jej szczegółów.

Dankowice noclegi

Dankowice to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Dankowice
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
49°55'40N, 19°6'35E
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021