Kościół w Ciechanowcu

Ciechanowiec kościół parafialny
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Barokowy kościół Trójcy Przenajświętszej w Ciechanowcu wzniesiono w latach 1731-37 z fundacji Franciszka Maksymiliana Ossolińskiego - podskarbiego wielkiego koronnego.

We wnętrzu świątyni zobaczyć można epitafium nagrobne z 1848 roku z marmurowym popiersiem ks. Krzysztofa Kluka. Na przykościelnym cmentarzu znajdują się dwie murowane dzwonnice.

Kościół parafialny w Ciechanowcu
Kościół parafialny w Ciechanowcu


Obok kościoła w Ciechanowcu stoją dwa pominiki: wykonana w stylu neogotyckim XIX-wieczna statua Św. Floriana oraz klasycystyczny pomnik ks. Kluka z 1850 roku.

Kościół Trójcy Przenajświętszej
ul. Kościelna, Ciechanowiec

Noclegi w Ciechanowicach

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 3)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024