Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Drugą ciekawą budowlą w Cecenowie obok pałacu jest pobliski kościół parafialny Najświętszej Maryi Panny, zbudowany w latach 1867-68, po pożarze drewnianego kościółka. Jest to świątynia murowana z cegły, na fundamencie z ciosów granitowych, jednonawowa, z wysoką wieżą zwieńczoną ośmiobocznym ostrołukowym hełmem.

Zabytkowy wystrój kościoła w Cecenowie ufundowany zostało głównie przez członków rodu von Zitzewitz, do dziś zachowały się wspaniałe organy z 1875 roku oraz dzwony żeliwne z 1923 roku.

Chrzcielnicę z 1870 roku ufundował Otto von Krockow na pamiątkę szczęśliwego powrotu z wojny. W prezbiterium w oknach widnieją witraże z motywami religijnymi i herbami rodowymi Stojentinów i Zitzewitzów. Z dawnego, drewnianego kościoła natomiast zachował się sześcioramienny mosiężny żyrandol i obraz przedstawiający pastora Lorka.

Cecenowo noclegi

Cecenowo to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136350 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020