Kościół w Borownie, Tadeusz Walkowicz

Kościół w Borownie

(4.3 głosów: 3)

Historia parafii w Borownie leżącym na północ od Częstochowy sięga XV wieku. Pierwsze kościoły w Borownie były drewniane, a obecny kościół murowany został zbudowany w latach 1845-46. Kościół Św. Wawrzyńca w Borownie został przebudowany w latach 1885-1901. Świątynia posiada dwie strzeliste wieże, a ostatnio przeszła gruntowny remont zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Odnowiono obraz Matki Bożej, a także wieże kościelne i dach, wzmocniono też fundamenty. Kościół prezentuje się okazale, a otoczony jest murem.

Kościół Św. Wawrzyńca DkM
ul. Wolności 2, ​Borowno, Mykanów
tel. 34/ 328-90-06
www.parafiaborowno.plBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°55'57N, 19°16'24E
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, na Instagramie 3 600 obserwujących, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 1 000 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021