Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kościół w Borownie, Tadeusz Walkowicz

Kościół w Borownie

(4.3 głosów: 3)
Oceń i napisz opinię

Historia parafii w Borownie leżącym na północ od Częstochowy sięga XV wieku. Pierwsze kościoły w Borownie były drewniane, a obecny kościół murowany został zbudowany w latach 1845-46. Kościół Św. Wawrzyńca w Borownie został przebudowany w latach 1885-1901. Świątynia posiada dwie strzeliste wieże, a ostatnio przeszła gruntowny remont zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Odnowiono obraz Matki Bożej, a także wieże kościelne i dach, wzmocniono też fundamenty. Kościół prezentuje się okazale, a otoczony jest murem.

Kościół Św. Wawrzyńca DkM
ul. Wolności 2, ​Borowno, Mykanów
tel. 34/ 328-90-06
www.parafiaborowno.plBooking.com
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
50°55'57N, 19°16'24E
10 kwiecień 2014
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację