Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Historia parafii w Borownie leżącym na północ od Częstochowy sięga XV wieku. Pierwsze kościoły w Borownie były drewniane, a obecny kościół murowany został zbudowany w latach 1845-46. Kościół Św. Wawrzyńca w Borownie został przebudowany w latach 1885-1901. Świątynia posiada dwie strzeliste wieże, a ostatnio przeszła gruntowny remont zarówno we wnętrzu, jak i na zewnątrz. Odnowiono obraz Matki Bożej, a także wieże kościelne i dach, wzmocniono też fundamenty. Kościół prezentuje się okazale, a otoczony jest murem.Kościół Św. Wawrzyńca DkM
ul. Wolności 2, ​Borowno, Mykanów
tel. 34/ 328-90-06
www.parafiaborowno.pl

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68331 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1128304 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020