, Roman Świątkowski

Kościół w Będzinie Grodźcu

(4.5 głosów: 8)

Zabytkowy kościół Św. Katarzyny w Będzinie stoi w dzielnicy Grodziec i pochodzi z 1726 roku. Patronką kościoła jest Św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu.Pierwsze pisemne wzmianki o istnieniu parafii pochodzą z 1326 roku, pierwszy kościół był drewniany, ale spłonął w 1620 roku, a później jeszcze raz w 1638 roku. Drugi pożar spalił wszystko - kościół, plebanię i archiwum. Wówczas nabożeństwa na kilkanaście lat przeniesiono do kościoła Św. Doroty.

Obecny kościół Św. Katarzyny wybudowany został w latach 1726-28, a rozbudowano go w latach 1931-32. Wówczas powstała wolnostojąca ceglana dzwonnica wysoka na 35 metrów. We wnętrzu świątyni warto zobaczyć zabytkowe ołtarze z początku XVIII wieku i ciekawe obrazy.Kościół Św. Katarzyny
ul. Wolności 295, Będzin
tel. 32/ 267-35-36

Będzin noclegi

Będzin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Będzin
Kościoły i obiekty sakralne
Mniej istotna
kościoły
50°20'54N, 19°5'29E
15 luty 2017
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Syla
20 lipiec 2020 22:01
Piękny kościół, warto go zobaczyć, odnowiony W niedzielę o godz 11 msza święta zawsze z udziałem dzieci i zespołu ziarno
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację