Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Zabytkowy kościół Św. Katarzyny w Będzinie stoi w dzielnicy Grodziec i pochodzi z 1726 roku. Patronką kościoła jest Św. Katarzyna Aleksandryjska z Egiptu.Pierwsze pisemne wzmianki o istnieniu parafii pochodzą z 1326 roku, pierwszy kościół był drewniany, ale spłonął w 1620 roku, a później jeszcze raz w 1638 roku. Drugi pożar spalił wszystko - kościół, plebanię i archiwum. Wówczas nabożeństwa na kilkanaście lat przeniesiono do kościoła Św. Doroty.

Obecny kościół Św. Katarzyny wybudowany został w latach 1726-28, a rozbudowano go w latach 1931-32. Wówczas powstała wolnostojąca ceglana dzwonnica wysoka na 35 metrów. We wnętrzu świątyni warto zobaczyć zabytkowe ołtarze z początku XVIII wieku i ciekawe obrazy.

Kościół Św. Katarzyny
ul. Wolności 295, Będzin
tel. 32/ 267-35-36Będzin noclegi

Będzin to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Roman Świątkowski Krajtroter 70713 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1136145 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Syla Nowicjusz 2 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-07-20 na
Piękny kościół, warto go zobaczyć, odnowiony W niedzielę o godz 11 msza święta zawsze z udziałem dzieci i zespołu ziarno
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020