Kościół Trójcy Świętej w Sosnowicy

Kościół Trójcy Świętej w Sosnowicy

Kościół Trójcy Świętej
pl. T. Kościuszki 4, Sosnowica

51°31'25" N, 23°5'39" E

Pierwszy drewniany kościół katolicki w Sosnowicy na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim został zbudowany w 1678 roku jako filia parafii w Wereszczynie. Samodzielna parafia w Sosnowicy powstała w 1685 roku.Budowa obecnej murowanej świątyni pod wezwaniem Trójcy Świętej została zakończona w 1797 roku. Kościół ufundowany przez Teklę Sosnowską, wojewodzinę połocką, był konsekrowany w 1804 roku przez biskupa lubelskiego Wojciecha Skarszewskiego.

Świątynia jest orientowana, jednonawowa, w stylu klasycystycznym. Posiada trójosiową fasadę o złożonej budowie. Nad wejściem umieszczony jest symbol oka opatrzności w glorii. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Świętej Trójcy namalowany w 1795 roku przez Józefa Walla.

Ziemia Chełmska noclegi

Ziemia Chełmska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Joanna Krajtroter 73492 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021