Kościół Trójcy Świętej w Sosnowicy, Joanna

Kościół Trójcy Świętej w Sosnowicy

(5 głosów: 1)

Pierwszy drewniany kościół katolicki w Sosnowicy na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim został zbudowany w 1678 roku jako filia parafii w Wereszczynie. Samodzielna parafia w Sosnowicy powstała w 1685 roku.Budowa obecnej murowanej świątyni pod wezwaniem Trójcy Świętej została zakończona w 1797 roku. Kościół ufundowany przez Teklę Sosnowską, wojewodzinę połocką, był konsekrowany w 1804 roku przez biskupa lubelskiego Wojciecha Skarszewskiego.

Świątynia jest orientowana, jednonawowa, w stylu klasycystycznym. Posiada trójosiową fasadę o złożonej budowie. Nad wejściem umieszczony jest symbol oka opatrzności w glorii. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Świętej Trójcy namalowany w 1795 roku przez Józefa Walla.Adres

Kościół Trójcy Świętej
pl. T. Kościuszki 4, Sosnowica

GPS: 51°31'25N, 23°5'39E

Ziemia Chełmska noclegi

Ziemia Chełmska to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Ziemia Chełmska
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
51°31'25N, 23°5'39E
23 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Ostatnie zmiany atrakcji:
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 400 Obserwujących.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację