Kościół Św. Zygmunta w Częstochowie

Kościół Św. Zygmunta w Częstochowie

Kościół Św. Zygmunta w Częstochowie to najstarszy kościół w mieście. Tutejsza parafia powstała już w XIV wieku, na miejscu dzisiejszej Jasnej Góry. Gotycki kościół murowany stanął w XV wieku.Zabytkowy kościół Św. Zygmunta stoi na Starym Mieście, niedaleko Starego Rynku, przy pl. Ignacego Daszyńskiego.

Kościół Św. Zygmunta w Częstochowie
Kościół Św. Zygmunta w Częstochowie

Kościół Św. Zygmunta
ul. Krakowska 1, Częstochowa
tel. 34/ 324-14-86

Częstochowa kościół Św. Zygmunta

Częstochowa noclegi

Częstochowa to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Tadeusz Walkowicz Krajtroter 68131 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1145377 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021