Kościół Św. Wojciecha w Poznaniu

Kościół Św. Wojciecha w Poznaniu

Wzgórze Św. Wojciecha

Wzgórze Św. Wojciecha w Poznaniu to tzw. Poznańska Skałka. Znajduje się tutaj kościół Św. Wojciecha - początkowo romański kościółek z około 1200 roku. Świątynia stanęła ponoć w miejscu, w którym Św. Wojciech miał głosić kazania. Później była ona wielokrotnie przebudowywana.Poznańska Skałka

W kościele Św. Wojciecha, w krypcie zasłużonych znajdują się prochy znaczących Polaków, w tym wielu Wielkopolan. Spoczywają tu m.in. Józef Wybicki, Heliodor Święcicki, Feliks Nowowiejski, Jan Henryk Dąbrowski, M Sokolnickiego, Karol Marcinkowski.

Poznan kosciol sw.Wojciecha
Poznan kosciol sw.Wojciecha

Kościół Św. Wojciecha
ul. Wzgórze Św. Wojciecha, Poznań
 

Poznan kosciol sw.Wojciecha Poznan kosciol sw.Wojciecha Poznan kosciol sw.Wojciecha Poznan kosciol sw.Wojciecha Kościół Św. Wojciecha w Poznaniu

Poznań noclegi

Poznań to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122211 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1148112 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2021