Kościół Św. Wojciecha w Lublinie

Kościół Św. Wojciecha w Lublinie

Kościół Św. Wojciecha w Lublinie, stojący przy ul. Podwale, niedaleko Zamku, to dawny kościół klasztorny, a obecnie, od 1962 roku, kościół rektoralny. Jest to murowany, późnorenesansowy kościół, który wybudowano w latach 1610-35. W XIX wieku służył jako magazyn, później odrestaurowany w latach 1923-30.Klasztor przez jakiś czas zamieszkiwali najbiedniejsi Żydzi, których nie stać było na wynajem mieszkań w pobliskiej dzielnicy żydowskiej. W 1923 roku klasztor przejęli Misjonarze Kresowi Św. Franciszka, tzw. Bracia Kresowi.Kościół Św. Wojciecha
ul. Podwale, Lublin

Avatar użytkownika
mirosław Krajtroter 46139 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1115513 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020