Zobacz nasz projekt Opolskie - małe ale kwitnie
Kościół Św. Wojciecha w Białymstoku, Joanna

Kościół Św. Wojciecha w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Oceń i napisz opinię

Kościół parafialny Św. Wojciecha w Białymstoku znajduje się przy ul. Warszawskiej, obok Seminarium Duchownego. Został zbudowany w latach 1908-12 z czerwonej cegły w stylu neoromańskim, na planie krzyża greckiego. Autorem projektu był łódzki architekt Jan Wende. Kościół posiada ośmioboczną wieżę z iglicą zakończoną krzyżem.Historia kościoła

Pierwotnie była to świątynia ewangelicko-augsburska pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, która służyła głównie fabrykantom niemieckiego pochodzenia. Było tak do 1939 roku. W 1944 roku kościół został przekazany Dekanatowi Kościoła Katolickiego w Białymstoku i poświęcony pod wezwaniem św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Ostatecznie został wykupiony od protestantów przez Archidiecezję Białostocką w 1973 roku. W latach 1961-79 pełnił funkcję kościoła seminaryjnego. W 1979 roku stał się kościołem parafialnym, a od 1997 roku także sanktuarium Św. Wojciecha, gdzie przechowywane są jego relikwie.

Adres

Kościół Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika
ul. Warszawska 46a, Białystok
tel. 85/ 732-42-12
http://wojciech.bialystok.pl/

GPS: 53°7'49N, 23°10'26E

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Białystok
Kościoły i obiekty sakralne
Normalna
kościoły
53°7'49N, 23°10'26E
18 październik 2019
28 styczeń 2020
 
Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.
Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Zwiedzaj z nami dalej i sprawdź inne ciekawe atrakcje
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 40 000 polubień, a na Instagramie 3 200 Obserwujących.
Copyright 2005-2021
Pobierz naszą aplikację