Kościół Św. Wojciecha w Białymstoku, Joanna

Kościół Św. Wojciecha w Białymstoku

(5 głosów: 1)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół parafialny Św. Wojciecha w Białymstoku znajduje się przy ul. Warszawskiej, obok Seminarium Duchownego. Został zbudowany w latach 1908-12 z czerwonej cegły w stylu neoromańskim, na planie krzyża greckiego. Autorem projektu był łódzki architekt Jan Wende. Kościół posiada ośmioboczną wieżę z iglicą zakończoną krzyżem.

Historia kościoła

Pierwotnie była to świątynia ewangelicko-augsburska pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela, która służyła głównie fabrykantom niemieckiego pochodzenia. Było tak do 1939 roku. W 1944 roku kościół został przekazany Dekanatowi Kościoła Katolickiego w Białymstoku i poświęcony pod wezwaniem św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Ostatecznie został wykupiony od protestantów przez Archidiecezję Białostocką w 1973 roku. W latach 1961-79 pełnił funkcję kościoła seminaryjnego. W 1979 roku stał się kościołem parafialnym, a od 1997 roku także sanktuarium Św. Wojciecha, gdzie przechowywane są jego relikwie.Adres

Kościół Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika
ul. Warszawska 46a, Białystok
tel. 85/ 732-42-12
http://wojciech.bialystok.pl/

GPS: 53°7'49N, 23°10'26E

Białystok noclegi

Białystok to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022