Kościół Św. Wawrzyńca w Zaniemyślu

Kościół Św. Wawrzyńca w Zaniemyślu

Kościół Św. Wawrzyńca w Zaniemyślu na południe od Kórnika został zbudowany w stylu neogotyku romantycznego dla Raczynskich. Miało to miejsce w latach 1840-42. Wystrój wnętrza świątyni projektował m.in. sam Edward Raczyński. Kościół w Zaniemyślu posiada trzy nawy i wyodrębnione prezbiterium.Bardzo ciekawa jest elewacja tego kościoła, która zdobiona jest przez ośmioboczne wieżyczki. Wewnątrz świątyni znajduje się klasycystyczny grobowiec Edwarda Raczyńskiego, na którym widnieje napis: "dla siebie był skąpy, pomocny dla biednych, hojny dla Ojczyzny".

Zaniemyś l kosciol Raczynskich

Kościół Św. Wawrzyńca
ul. Raczyńskiego 34, Zaniemyśl
tel. 61/ 285-70-27
http://parafiazaniemysl.blog.pl

 

Zaniemyś l kosciol Raczynskich
Zaniemyś l kosciol Raczynskich
Zaniemyś l kosciol Raczynskich
Zaniemyś l kosciol Raczynskich Zaniemyś l kosciol Raczynskich
Avatar użytkownika
Barsolis Karol Turysta Kulturowy Krajtroter 122711 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1114302 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 20 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 000 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020