Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Wawrzyńca w Rymanowie

Kościół Św. Wawrzyńca w Rymanowie

Kościół Świętego Wawrzyńca w Rymanowie to budowla w stylu barokowym. Fundatorem świątyni był Józef z Tęczyna Ossoliński. Budowę ukończono w 1779 roku, a po pożarze z 1839 roku odbudowano go w ciągu trzech lat. W czasie wejścia wojsk sowieckich, w 1944 roku, spłonął dach, wieża i częściowo runęło sklepienie kościoła. Po wojnie kościół odbudowano.W kościele Św. Wawrzyńca znajdują się bardzo wartościowe obrazy, m.in. obraz Matki Boskiej Bolesnej namalowany na desce. Według dokumentów archiwum krośnieńskiego jest on darem od samego Władysława Jagiełly dla biskupa Sierakowskiego. Obraz po długich „wędrówkach” trafił do Rymanowa w XVIII wieku. Jako malowidło ”słynące łaskami”, obraz został koronowany w 1902 roku. W kościele są również zabytkowe organy, natomiast w podziemiach świątyni znajduje się sarkofag ze zwłokami fundatora kościoła - Józefa Ossolińskiego. Kościół stoi niedaleko Rynku i parku miejskiego.Kościół Św. Wawrzyńca
Rynek, Rymanów

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
Avatar użytkownika
mokunka Krajtroter 219837 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1125894 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020