Kościół Św. Wawrzyńca w Rymanowie, mokunka

Kościół Św. Wawrzyńca w Rymanowie

(5 głosów: 3)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Świętego Wawrzyńca w Rymanowie to budowla w stylu barokowym. Fundatorem świątyni był Józef z Tęczyna Ossoliński. Budowę ukończono w 1779 roku, a po pożarze z 1839 roku odbudowano go w ciągu trzech lat. W czasie wejścia wojsk sowieckich, w 1944 roku, spłonął dach, wieża i częściowo runęło sklepienie kościoła. Po wojnie kościół odbudowano.

W kościele Św. Wawrzyńca znajdują się bardzo wartościowe obrazy, m.in. obraz Matki Boskiej Bolesnej namalowany na desce. Według dokumentów archiwum krośnieńskiego jest on darem od samego Władysława Jagiełly dla biskupa Sierakowskiego. Obraz po długich „wędrówkach” trafił do Rymanowa w XVIII wieku. Jako malowidło ”słynące łaskami”, obraz został koronowany w 1902 roku. W kościele są również zabytkowe organy, natomiast w podziemiach świątyni znajduje się sarkofag ze zwłokami fundatora kościoła - Józefa Ossolińskiego. Kościół stoi niedaleko Rynku i parku miejskiego.Kościół Św. Wawrzyńca
Rynek, Rymanów

Rymanów noclegi

Rymanów to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

Jeżeli przydał Ci się nasz opis, to podziel się nim z Twoimi znajomymi.
Może zainspirujesz ich do ruszenia w Polskę.
 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku z rodziną łazikujemy i poznajemy naszą piękną Polskę. Ze wspólnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"!

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link
Mapa Przewodnik Pdf Noclegi

W pobliżu koniecznie zobacz!

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 2005 roku przez aktywną rodzinkę złożoną dziś z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami i informacjami praktycznymi.
W sezonie notujemy 80 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy ponad 60 000 obserwujących, na Instagramie 16 000, a nasz kanał YouTube subskrybowało ponad 2 100 osób.
Jeżeli chcesz nas wesprzeć to możesz zamówić nocleg przez Booking.com - ciebie to nic dodatkowo nie kosztuje, a my dostaniemy drobną prowizję. Dziękujemy!
Copyright 2005-2022