Panorama Osiecznej z kościołem Św. Trójcy

Kościół Św. Trójcy w Osiecznej

(4.5 głosów: 2)
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem

Kościół Św. Trójcy w Osiecznej to późnogotycki kościół farny zbudowany z inicjatywy Andrzeja Górki w połowie XVI wieku na miejscu wcześniejszej świątyni.

W II połowie XVI wieku kościół przeszedł w ręce protestantów, później był naprzemienie wykorzystwywany przez wiernych obydwu wyznań. Katolicy odzyskali świątynię w 1628 roku.Kościół Św. Trójcy w Osiecznej przebudowano w stylu barokowym w 1777 roku. Obecna bryła budowli posiada trzy nawy. Nawy boczne są oddzielone gotyckimi kolumnami. W prezbiterium zachowało się późnogotyckie sklepienie gwiaździste. Do zabytków wnętrza należą: rokokowe ołtarze, ambona oraz chrzcielnica.

Kościół Trójcy Świętej
ul. Boczna, Osieczna

Osieczna noclegi

Osieczna to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link znajdziesz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nas, za co z góry dziękujemy!

Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze opinie

Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2023