Kościół Św. Trójcy w Babicach

Kościół w Babicach
Miniaturowa mapa z zaznaczeniem
4.3

Przepiękny, późnobarokowy kościół Św. Trójcy w Babicach na Podkarpaciu stoi przy głównej drodze prowadzącej z Dubiecka do Przemyśla.

Kościół w Babicach powstał w latach 1792-94 z fundacji Katarzyny i Jerzego Pilińskich. Po jego obu stronach znajdują się wolnostojące dzwonnice, a całość prezentuje się wspaniale.

Kościół w Babicach
Kościół w Babicach


Wnętrze świątyni kryje wybitne dzieła snycerki, np. piękną ambonę w kształcie łodzi, ale najcenniejszy jest tutaj łaskami słynący obraz Matki Bożej, otaczany już kultem w XVIII wieku.

Kościół Trójcy Przenajświętszej
Babice 54, Babice

Noclegi w Dubiecku

Tutaj znajdziesz duży wybór noclegów. Zamawiając nocleg na Booking.com za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!
Booking.com

Mapa z zaznaczonymi atrakcjami

 

Cześć! Nazywam się Anna Piernikarczyk. Od 2005 roku blogujemy i wędrujemy po Polsce. Z rodzinnych wojaży przywozimy masę cudnych wspomnień i doświadczeń, którymi chętnie się z Wami dzielę. Dziś to już coś więcej, niż tylko pasja, naszą misją jest obalać mit "Cudze chwalicie, swego nie znacie"! W podróżach towarzyszy nam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, w zakupie którego wsparł nas sklep FotoForma.

Zapisz się do newslettera!

Zostaw swój email, a będziesz otrzymywać informacje o ciekawych miejscach w Polsce.

Nikomu nie dajemy Twojego maila! Zapisując się do newslettera oświadczasz, że zgadzasz się na przetwarzanie danych osobowych w celu otrzymywania maili z naszego portalu i z postanowieniami regulaminu i polityką prywatności
Tutaj możesz założyć pełne konto w naszym portalu, do czego Cię serdecznie zachęcamy!
Jeżeli chcesz wypisać się z newslettera kliknij w ten link

Wasze oceny i opinie

(4.3 głosów: 4)
Twoja ocena
Nie znalazłem żadnych opinii. Kliknij tutaj, by dodać pierwszą
Polskie Szlaki - Inspirujące Pierniki
Copyright 2005-2024