Sprawdź nasz projekt Jurajskie Szlaki Jesienne

Kościół Św. Teresy w Przemyślu

Kościół Św. Teresy w Przemyślu

Barokowy kościół Św. Teresy w Przemyślu wzniesiony został w latach 1624-30 dla Karmelitów Bosych. W 1784 roku, po likwidacji zakonu karmelitów przekazany został miejscowym grekokatolikom i znacznie przekształcony. Po II wojnie światowej odzyskany przez karmelitów stanowi obecnie klasztor z ogromnym ogrodem przy świątyni.Kościół Św. Teresy to jedna z najwyżej położonych świątyń w Przemyślu. W latach 90. kościół przeszedł gruntowny remont. Dziś prezentuje się okazale.Kościół Św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Klasztor Karmelitów
ul. Karmelicka, Przemyśl
 

 

 Przemyśl noclegi

Przemyśl to zdecydowanie interesujące miejsce, do którego warto się wybrać. Klikając w ten link wyszukasz noclegi w tym miejscu. Możesz również skorzystać z wyszukiwarki noclegów znajdującej się poniżej.
Zamawiając nocleg za naszym pośrednictwem wspierasz nasz portal, za co z góry dziękujemy!

Booking.com
ania Zapaleniec 966 kilometrów
Avatar użytkownika
Anna Piernikarczyk Krajtroter 1133464 kilometrów

Anna Piernikarczyk to absolwentka Geografii na Uniwersytecie Śląskim. Autorka przewodników turystycznych Polska rodzinna (wyd. Pascal) oraz Jura. Od Częstochowy do Krakowa (wyd. Compass). Fotograf i łazik z natury. Zakochana w polskich krajobrazach i atrakcjach.

Noclegi w okolicy

Zamek Dubiecko

Wasze opinie

Avatar użytkownika
DominikPL Uzależniony od podróży 1700 kilometrów
Krajtroter ocenił to miejsce 2020-04-17 na
Przepiękny kościół
Pobierz naszą aplikację
Newsletter Wypisz się z newslettera
Znajdziesz nas na:
PolskieSzlaki.pl - polskie atrakcje - popularny portal turystyczny tworzony od 15 lat przez aktywną rodzinkę złożoną z mamy, taty i trzech córek. Sercem Polskich Szlaków jest blog z ciekawymi wpisami i fotorelacjami z wypraw oraz opisy atrakcji turystycznych w Polsce z pięknymi zdjęciami. Na przyjaznym Forum mamy 48 tys. postów. W sezonie notujemy 50 tys. Użytkowników na dzień, poza sezonem około 10 tys. Na profilu facebookowym mamy blisko 25 000 polubień, a na Instagramie ponad 2 300 Obserwujących.
Dreptamy.pl - wszystkie nasze wycieczki po Polsce
Copyright 2005-2020